Kapely

Le Payaco vydávajú po piatich rokoch nový album, pokrstia ho v MMC

Členovia kapely o ňom hovoria, ako o vydarenom, úprimnom a kompaktnom vokálno-inštrumentálnom diele. Stále to isté Le Payaco, len zas trocha iné. Symbióza protikladov v najlepšom slova zmysle. 

Autormi hudby a textov sú všetci traja muzikanti Tomáš Sloboda, Martin Stempel a Juraj Vitéz, s výnimkou titulnej skladby Pohybliví v nehybnom, ktorej text napísal Lyrik H. V štúdiu, ako aj vždy na koncertoch, kapelu doplnil gitarista Tomáš Vagaský. 

O obal platne sa postaral známy slovenský fotograf a kameraman Boleslav Boška, ktorý albumu vdýchol vizuálny koncept. 

Na otázku, „čo môžeš o albume povedať“, Tomáš odpovedal: „Sú to naše životy, zachytené do štyridsiatichtroch minút. Nič viac, nič menej.“ Martin dopĺňa: „Je to tak.“

Kapela svoj materiál pripravovala na chalupe a vrátili sa tak k svojim koreňom, kedy spoločne tvorili hudbu aj texty v kľude prírody, mimo mesta. Juraj o tom hovorí: „Po tých všetkých rokoch sme zistili, že keď neurobíme krok späť a nevrátime sa k našim počiatkom, kedy sme spoločne trávili čas na chalupe pri tvorbe, album nevznikne tak rýchlo. A možno nevznikne vôbec. Žijeme každý úplne iné životy, niekto sa ponáhľa viac, niekto menej. Rodiny, deti, robota a koníčky… Keď sa stretneme v skúšobni, máme málo času naladiť sa na spoločnú vlnu. Preto sme zvolili náš osvedčený recept – vypadli sme von z mesta.“ 

A osvedčený recept zafungoval.  Máme tu nový album skupiny Le Payaco, ktorý je originálny a nepredvídateľný, zároveň pesničkový, ako sme boli u tejto skupiny doposiaľ zvyknutí. 

Album Pohybliví v nehybnom vychádza vo vydavateľstve BRUUDER Records. Začiatkom apríla bude dostupný digitálne vo všetkých dostupných streamingových službách. Na LP a CD bude k dispozícii na krste, ktorý sa uskutoční 16. apríla v bratislavskom klube MMC.

Vstupenky na krst albumu, kde zaznejú prvýkrát naživo aj nové skladby, nájdete na Predpredaj.sk.

To Top