Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Legenda Pavol Hammel oslavuje narodeniny galakoncertom aj výstavou obrazov!

Legendárny spevák a skladateľ Pavol Hammel dnes oslavuje jubilejné narodeniny! K sviatku si nadelil galakoncert, vinylovú platňu aj výstavu obrazov! 70-ku slávi spolu s 50. výročím kultového albumu „Zvoňte zvonky“ a 55-timi narodeninami kapely Prúdy. Za sebou má úspešnú česko-slovenskú koncertnú šnúru THE BEST OF TOUR, ktorá vyvrcholí 9. decembra 2018 v bratislavskej Hant Aréne. Nenechajte si ujsť jedinečný narodeninový galavečer s hosťami Gáborom Presserom, Soňou Norisovou a Andreou Zimányiovou.

Fantastická atmosféra a standing ovations! Tak vyzerali koncerty Pavla Hammela a skupiny Prúdy na THE BEST OF TOUR. Skupina sa predstavila v zostave Pavol Hammel, spev, vokály, španielska gitara a ústna harmonika,  Fero Griglák, gitary a vokál, Peter Preložník, klávesové nástroje, Igor Teo Skovay, bicie a perkusie a Anton Jaro, basgitara.

„Obecenstvo reagovalo úžasne, na dvoch koncertoch mi po prídavkoch na záver oni všetci spievali Happy Birthday, a to som im ani nezahral „Pri poslednom litri vína“. Ja som tie koncerty ladil trochu výchovne, aby diváci spoznali aj mnohé iné skladby z môjho repertoáru a nielen notoricky známe piesne. Nový basgitarista zapadol hneď, však my sme aj predtým spolu nejaké skladby nahrali a niečo aj zažili, nebol v tom žiadny problém,“ neskrýva radosť Pavol Hammel.

Reklama
Už túto sobotu odohrá Tomáš Klus koncert v Trnave

Najväčšia koncertná šnúra skupiny Prúdy v novodobej histórii vypukla 27. júla Pavol Hammel ju venoval pamiatke svojim kolegom Mariánovi Vargovi a Fedorovi Frešovi. Turné vyvrcholí galakoncertom 9. decembra 2018 v bratislavskej Hant Aréne. Koncert sníma aj RTVS a odvysiela ho na Silvestra na Dvojke.

„Základ koncertu so skupinou Prúdy mám overený z 20-tich predstavení v Čechách a na Slovensku, tak už ho len vyšperkujem aj druhou československou unplugged skupinou, s ktorou zahrám komornejší repertoár. Zaspievam si aj nejaké duetá so Soňou Norisovou a Andreou Zimányiovou, príde aj klavirista a spevák maďarskej skupiny Lokomotiv GT Gábor Presser a vyvrcholením bude účinkovanie chrámového zboru Ad Una Corda,“ vysvetľuje Pavol Hammel.

Hudobníci z kapely HEX si zaspomínajú na speváka Ďuďa dvoma špeciálnymi koncertami

K jubileu dostal Pavol Hammel exkluzívny darček. Vinylový dvojalbum Best of Pavol Hammel vydalo vydavateľstvo Pavian Records, s ktorým legenda spolupracuje 12 rokov.

Reklama

„Vybrali sme 24 piesní, výber dúfam, že uspokojí náročných poslucháčov  aj s textami vo vnútri prekrásneho obalu. Jedna platňa je The Best of Prúdy, to čo sme nedávno vydali na CD. A druhá je Best of Pavol Hammel. Je tam výber z „Nočnej galérie“, výber z môjho live CD, výber z Radima Hladíka „De ja vu“. Mám doma gramofón a mám platne, dokonca aj svoje vlastné,“ vtipkuje Pavol Hammel. 

Pavol Hammel je nielen spevákom, skladateľom a textárom. Je aj skvelým maliarom. Deň po koncerte bude mať v galérii na Západnej terase Bratislavského hradu výstavu obrazov.

„Kurátorkou výstavy je Marta Hučková-Kocianová. Výstava potrvá denne do 23. decembra a je predajná. Maľujem preto, aby som bol v tichu a odrezaný od sveta. Dokonca si nepúšťam pritom ani hudbu. Výtvarná agentúra A1 zo Žiliny vydala publikáciu z mojej výtvarnej tvorby s názvom „Farebná pošta“. Je tam 104 fotografií mojich obrazov, so sprievodným textom Milana Mazúra, riaditeľa Považskej galérie. Nájdete tam aj CD so záznamom koncertu v Brne v roku 2015 – Pavol Hammel  a Peter Preložník, klavír,“ uzatvára Pavol Hammel.

Reklama
Pavol Hammel & Prúdy 1966-1975 vychádza v reedícii takmer po 40 rokoch

Vstupenky na galakoncert 9. decembra 2018 v bratislavskej Hant Aréne, ktorým Pavol Hammmel zakonči THE BEST OF TOUR, sú v predaji v sieti Predpredaj a Ticketportal. Všetky informácie nájdete na www.pavolhammel.sk.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Pred pár rokmi sa jeho video na internete stalo virálnym. Reč je o hudobníkovi, ktorá sa volá Bob Wood a keď ako 80-ročný v...

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Po dlhých mesiacoch čakania si, zdá sa, opäť užijeme hudbu tak, ako ju máme najradšej – naživo. Bratislavské koncertné leto odštartuje séria vystúpení slovenských...

Kapely

Legendárna bigbítová skupina The BUTTONS vydáva nový album. CD The  BUTTONS & Friends vznikalo 10 rokov a kapela si na neho pozvala hviezdnych hostí. Na...