Koncerty

Legendárna slovenská herečka a speváčka Szidi Tobias vystúpi v decembri v Nitre!

Szidi Tobias, speváčku charakteristickú jedinečnou farbou hlasu, mnohí poznajú ako herečku z divadelných alebo televíznych inscenácií. Vďaka svojej televíznej tvorbe sa Szidi stala držiteľkou festivalovej ceny Igric z festivalu ART FILM za televízny film Dlhá krátka noc.

Filmovú tvorbu po čase vystriedala hudobnou a v roku 1993 mal na Slovensku premiéru film Dušana Rapoša, Fontána pre Zuzanu 2. Rovnako veľký úspech ako film samotný zožala práve filmová hudba, na ktorej soundtracku sa nachádza i najznámejšia pieseň Szidi, „Chlap z kríža“. Táto umelecká a zároveň nesmrteľná pieseň sa stala časom kultovou.

Špecifické zafarbenie hlasu, umelecká charizma, cit pre spájanie textu s hudbou a k tomu skvelá kapela sú tou najlepšou kombináciou pre silný umelecký zážitok. Szidi, ako jedna z najvýraznejších hudobných osobností spievaného šansónu koncertuje pre svoje české a slovenské publikum už niekoľko rokov. Divákov čakajú skladby z autorskej hudobnej dielne Milana Vyskočániho, z ktorých väčšinu napísal scenárista a textár Peter Lipovský. 

Na koncerte zaznejú, okrem iných, piesne z najnovšieho albumu s poetickým názvom „Sedmoláska“, ktorý je výberom best of – toho najlepšieho. Na toto všetko sa môžete tešiť už 13.12.2018 o 20:00 v Nájomnej Jednotke 210 v Nitre. Lístky je možné zakúpiť v predpredaji on-line na MaxiTicket.sk.

To Top