Hľadáte niečo konkrétne?

Legendárny gitarista Angus Young oslavuje 64 rokov!
Legendárny gitarista Angus Young oslavuje 64 rokov!

Zaujímavosti

Legendárny gitarista Angus Young oslavuje 64 rokov!

Angus Young je škótsky gitarista a spoluzakladateľ skupiny AC/DC. Young je známy vďaka svojím energickým vystúpeniam na koncertom a nosením uniformy školáka. V rebríčku časopisu Rolling Stone 100 najlepších gitaristov skončil Young na 24. mieste.

Angus Young sa narodil v Glasgow v Škótsku, keď mal osem rokov presťahoval sa s rodinou do Austrálie. Jeho prvou skupinou bola miestna skupina Kantuckee, neskôr hrali pod menom Tantrum. V roku 1973 spolu s bratom Malcolmom založili skupinu AC/DC, ktorá prešla viacerými formáciami a stala sa z nej ikona hard rocku.

Slávny gitarista práve 31. marca 2019 oslavuje svoje 64. narodeniny. Prajeme mu všetko len to najlepšie a už sa nevieme dočkať nového albumu od AC/DC (ak naozaj bude).

Reklama
Vypočujte si horúci hit Mirror nórskej speváčky Sigrid od Slovákov z Kiss My Ex!

AC/DC sú hardrocková skupina, ktorú v roku 1973 v austrálskom Sydney založili bratia Malcolm a Angus Young. Títo dvaja súrodenci boli stálymi členmi kapely až do Malcolmovho ochorenia a odchodu v roku 2014.

Žánrovo je kapela bežne označovaná za hardrockovú, či bluesrockovú formáciu, no sú uznávaní aj ako priekopníci heavy metalu. Sami svoju hudbu považujú iba za bežný rokenrol. Bratia Youngovci tvrdia, že názov „AC/DC“ kapela dostala podľa nápisu na šijacom stroji ich sestry Margaret.

Dňa 10. marca 2003 bola skupina AC/DC uvedená do Rokenrolovej sieni slávy. Počas ceremónie kapela hrala skladby „Highway to Hell“ „You Shook Me All Night Long“, ktoré zaspieval ako hosť Steven Tyler zo skupiny Aerosmith. Steven označil energické akordy nahrávok AC/DC za „hrom od protinožcov“. Počas ďakovnej reči Brian Johnson zacitoval ich pieseň z roku 1977: „Let There Be Rock“.

Reklama
Zažil som najkrajší koncert v živote, hovorí o natáčaní videoklipu Juraj Hnilica

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Kapela Foo Fighters uprostred svojej show na koncerte Global Citizen VAX LIVE: The Concert To Reunite The World uviedla veľmi vzácneho hosťa. Bol ním...

Novinky zo sveta hudby

Český rockový hudobník Ondřej Hejma, líder skupiny Žlutý pes, oslávil minulý týždeň sedemdesiate narodeniny. Nadelil si k nim Dáreček. Sólový album speváka, skladateľa, textára a spisovateľa vyšiel...

Správy

Legendárna austrálska kapela AC/DC po takmer šiestych rokoch vydáva svoj nový album, ktorý nesie názov PWR/UP. O albume sa šepkalo už dlho, ale kapela...

Kapely

Singel s názvom Shot In The Dark je prvou skladbou od roku 2014, kedy kapela AC/DC vydala zatiaľ svoj posledný album Rock or Bust. Za posledný...