Novinky zo sveta hudby

Legendárny hit od Buty sa po 23 rokoch dočkal nového kabátu

Populárna česká kapela Buty bola oslovená prerobiť jeden zo svojich najväčších hitov. S myšlienkou vytvoriť k dnes už legendárnemu hitu Nad stádem koní (1998) žánrovú prerábku prišla nová rapová formácia, ktorá dostala meno Entita a členovia Buty na túto myšlienku kývli. Po 23 rokoch od vydania hitu tak vznikla úplne nová verzia tejto piesne.

Pieseň z platne Kapradí (1999) od doby svojho vydania takmer zľudovela a skvelý text, ktorý napísal Vítek Rotter, stále oslovuje mladšie a mladšie generácie poslucháčov. Niet teda divu, že pred časom vznikol v mysli jedného z troch členov Entity nápad na jej žánrovú prerábku, ktorá práve vychádza do digitálnej distribúcie. Z pôvodného songu bol ponechaný nápevok refrénu a pár neodmysliteľných aranží, ktoré v novom šate doplnili 3 rapové slohy, ktoré má na starosti trio „básnikov za mikrofónom“ pod názvom Entita. Jeden z členov tohto zoskupenia rapper a producent Atry sa tiež postaral o nový hudobný aranžmán songu, ktorý čiastočne môže reflektovať vývoj hudobnej produkcie za posledných 20 rokov.

„Bola to veľká výzva, ale vďaka tomu, že sa nám podarilo od chlapcov zaistiť časť pôvodných stôp tohto hitu, ktoré z dôvodu archivácie boli cez 20 rokov uložené na CD, nebol potom problém dopracovať základnú kostru prerábky. Celú dobu sme na diaľku spolupracovali s kapelou a sme veľmi radi, že výsledná práca zatiaľ žne naskrz pozitívne reakcie,“ hovoria svorne členovia Entity.

Entita na rozdiel od Buty na svoje prvé koncerty ešte len čaká. Oproti tomu jedna z historicky najúspešnejších českých kapiel mala vlani aj napriek pandemickým opatreniam nabité koncertné leto a vystúpila dokonca aj prvýkrát v histórii kapely na parníku plávajúcim po hladine Brnenskej priehrady v rámci projektu „Na jednej lodi“. Radek Pastrňák, Richard Kroczek a zostávajúci členovia Buty sa ale už teraz tešia na koncertný rok 2022, kedy znova odohrajú nespočet koncertov pre rôznorodé vekové publikum od Aše, až po Žilinu.

To Top