Legendárny Phil Rudd z AC/DC vystúpi prvýkrát sólovo na Slovensku

0
52
views

Bubeník Phil Rudd označovaný pre svoj sound fanúšikmi, ale aj odbornou verejnosťou za „dušu a srdce“ kapely AC/DC odštartuje so svojou skupinou na konci marca Head Job European Tour 2017. V rámci neho navštívi aj Slovensko, kde odohrá tri koncerty – 16.mája v Bratislave, 18. mája v Žiline a 19. mája v Prešove. V momente, kedy sa fakticky originálna zostava AC/DC rozpadla a nie je isté, či ešte vôbec vystúpi, zahrá Phil Rudd so svojou partiou naživo všetky slávne hity AC/DC v kombinácii s vlastnou tvorbou, čo je prísľubom unikátneho zážitku.

V rokoch 1975 až 2014 bol bubeník Phil Rudd základným stavebným kameňom austálskej formácie a je považovaný za rock´n´rollovú modlu a zhmotnenie klasického príbehu o mladom muzikantovi, ktorý to dotiahol až na úplný vrchol svetovej hudobnej scény. Nedávno vydal svoj prvý sólový album Head Job s Allanom Badgerom a Geoffreym Martinom. „Pravdupovediac, nedá sa ani vysloviť, aký som na tú platňu hrdý. Je to proste pecka! Moji spoluhráči odviedli fantastickú robotu a bicie nemajú chybu,“ podelil sa charizmatický bubeník s fanúšikmi o radosť z novinky. Armáda skalných fanúšikov skupiny vrátane renomovaných hudobných novinárov dokonca zaviedla tzv. „Rudd Factor“, čiže akýsi hodnotiaci štandard, ktorý Phil Rudd svojim štýlom hry na bicie a prínosom do kapely AC/DC nastavil.

A čo hovoria o Philovi kolegovia z branže? „Je mojim absolútnym vzorom a hrdinom. Hoci znie rytmika AC/DC jednoducho, bolo pre mňa vždy ťažké zahrať ako Phil Rudd,“ hovorí Christoph Schneider z Rammstein. Basák AC/DC Cliff Williams dokonca uviedol, že už ďalej nechce v kapele pokračovať, pretože postráda jeho štýl a spevák Brian Johnson doplnil: „Nedá sa nájsť solidnejší bubeník a človek, ako je on.“

Životnou skúškou boli pre legendárneho bubeníka súdne ťahanice vzťahujúce sa na obvinenia z prípravy vraždy a prechovávania drôg, ktoré vyhral. Na túto etapu nerád spomína. „Dni môjho životného pekla sú spočítané. Do budúcna pozerám s optimizmom, poctivo navštevujem psychiatra, svojim deťom som bližšie ako kedykoľvek pred tým, ale tvrdá muzika? Tá ma nikdy neomrzí. A s autami je to rovnaké,“ uistil verejnosť a fanúšikov majiteľ tiež veľkého vozového parku, ktorého výstavou vyzbieral 3 000 000 dolárov, ktoré putovali na pomoc obetiam zemetrasenia na Novom Zélande.

Slovenská časť Phil Rudd Head Job European Tour 2017

16.5. Bratislava, Rock Café – Vstupenky TU
18.5. Žilina, Event House – Vstupenky TU
19.5. Prešov, PKO Prešov – Čierny orol – Vstupenky TU

Vstupenky si môžete zakúpiť aj na MUSIC ZONE v sekcií vstupenky!