Koncerty

Legendárny Slash vystúpi na Topfeste 2019!

Slash a Myles Kennedy & The Conspirators sa objavia ako headlineri na slovenskom rockovom festivale TOPFEST 2019!

Jeho poznávacím znakom sú dlhé, kučeravé, čierne vlasy, veľký klobúk. Cigareta väčšinou visiaca z pier už nieje jeho poznávacím znakom po operácii srdca kedy si Slash uvedomil že zdravie a rocková hudba sú pre neho prednejšie. Od 10. júla 2012 má Slash svoju hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy.

Vstupenky na Topfest 2019 nájdete PRIAMO TU!

Slash GN’R oficiálne opustil v roku 1996 s vyhlásením, že by ďalej nedokázal pracovať s Roseom. Údajne mal niekoľko nezhôd s Axlom kvôli hudobnému smeru, akým sa skupina poberá a tiež za spôsob vedenia skupiny. Bol rozzúrený, keď Axl nahradil gitarovú pasáž Clarka v piesni „Sympathy for the Devil“ za nahrávku Paula Tobiasa. Neskôr sa zameral na Slash’s Snakepit, odohral niekoľko koncertov ešte predtým ako sa kapela v tom roku rozpadla. Znova vytvoril Snakepit v roku 1998, no znova sa rozpadli v júli 2001 po vydaní druhého albumu Ain’t Life Grand.

Od polovice 90. rokov až do začiatku nového storočia hrával Slash s mnohými kapelami, väčšinou ako hosť na albumoch a koncertoch. Hrával rozličné hudobné žánre a až do roku 2002 nebol v žiadnej kapele ako člen. V tomto roku on, Duff McKagan a Matt Sorum sa znova spojili, aby vystúpili na rozlúčkovom koncerte bubeníka Randy Castilla. Pochopili, že to medzi nimi stále funguje, tak sa rozhodli spolu založiť novú skupinu.

Slash a Myles Kennedy & The Conspirators vystúpia na festivale Topfest 2019, ktorý sa bude konať na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom.

Čítať viac!
Hudobná legenda Peter Nagy oslavuje 35 rokov od prvého koncertu!

Časť materiálu z novej platne som začal pripravovať ešte počas turné k predchádzajúcej nahrávke. Nápady k piesňam vznikali v hoteli alebo aj na zvukovej skúške priamo pred koncertom. Názov albumu má byť v skutočnosti sarkastickým vyhlásením o súčasnom svete, v ktorom žijeme. Myslím si, že je tentokrát viac rozmanitý. Na každom novom albume sa snažíme prísť s niečím aktuálnym, čo odráža práve tento moment v čase. Nahrávanie s touto kapelou a hranie na pódiu je pre mňa zmyslom života,” prezradil Slash.

Na pomoc s nahrávaním nového albumu si kapela opäť prizvala producenta Michaela “Elvisa” Basketta, ktorý je známy spoluprácou s kapelami ako Alter Bridge a Incubus. Predchádzajúce albumy Slasha a The Conspirators – World On Fire a Apocalyptic Love – sa dostali do Top 10 v rebríčkoch v dvanástich krajinách sveta a priniesli gitaristovi veľké uznanie. Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators uvidia slovenskí fanúšikovia na festivale TOPFEST 28. a 29. júna.

Vstupenky na Topfest 2019 nájdete PRIAMO TU!

“Tento rok máme turné po USA a potom sa presunieme do Európy, Južnej Ameriky a Austrálie. Pokúsime sa zasiahnuť čo najviac miest. Tak ako sa mi páči proces písania a nahrávania, tak považujem za najviac zmysluplné zahrať našu hudbu pred publikom. Pre mňa je vždy najdôležitejšie živé hranie spolu s kapelou pre našich fanúšikov. To je to, čo mám najradšej,” teší sa na koncerty Slash.

To Top