Koncerty

Legendárny Slash vystúpi na Topfeste 2019!

Slash a Myles Kennedy & The Conspirators sa objavia ako headlineri na slovenskom rockovom festivale TOPFEST 2019!

Jeho poznávacím znakom sú dlhé, kučeravé, čierne vlasy, veľký klobúk. Cigareta väčšinou visiaca z pier už nieje jeho poznávacím znakom po operácii srdca kedy si Slash uvedomil že zdravie a rocková hudba sú pre neho prednejšie. Od 10. júla 2012 má Slash svoju hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy.

Vstupenky na Topfest 2019 nájdete PRIAMO TU!

Slash GN’R oficiálne opustil v roku 1996 s vyhlásením, že by ďalej nedokázal pracovať s Roseom. Údajne mal niekoľko nezhôd s Axlom kvôli hudobnému smeru, akým sa skupina poberá a tiež za spôsob vedenia skupiny. Bol rozzúrený, keď Axl nahradil gitarovú pasáž Clarka v piesni „Sympathy for the Devil“ za nahrávku Paula Tobiasa. Neskôr sa zameral na Slash’s Snakepit, odohral niekoľko koncertov ešte predtým ako sa kapela v tom roku rozpadla. Znova vytvoril Snakepit v roku 1998, no znova sa rozpadli v júli 2001 po vydaní druhého albumu Ain’t Life Grand.

Od polovice 90. rokov až do začiatku nového storočia hrával Slash s mnohými kapelami, väčšinou ako hosť na albumoch a koncertoch. Hrával rozličné hudobné žánre a až do roku 2002 nebol v žiadnej kapele ako člen. V tomto roku on, Duff McKagan a Matt Sorum sa znova spojili, aby vystúpili na rozlúčkovom koncerte bubeníka Randy Castilla. Pochopili, že to medzi nimi stále funguje, tak sa rozhodli spolu založiť novú skupinu.

Slash a Myles Kennedy & The Conspirators vystúpia na festivale Topfest 2019, ktorý sa bude konať na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom.

Časť materiálu z novej platne som začal pripravovať ešte počas turné k predchádzajúcej nahrávke. Nápady k piesňam vznikali v hoteli alebo aj na zvukovej skúške priamo pred koncertom. Názov albumu má byť v skutočnosti sarkastickým vyhlásením o súčasnom svete, v ktorom žijeme. Myslím si, že je tentokrát viac rozmanitý. Na každom novom albume sa snažíme prísť s niečím aktuálnym, čo odráža práve tento moment v čase. Nahrávanie s touto kapelou a hranie na pódiu je pre mňa zmyslom života,” prezradil Slash.

Na pomoc s nahrávaním nového albumu si kapela opäť prizvala producenta Michaela “Elvisa” Basketta, ktorý je známy spoluprácou s kapelami ako Alter Bridge a Incubus. Predchádzajúce albumy Slasha a The Conspirators – World On Fire a Apocalyptic Love – sa dostali do Top 10 v rebríčkoch v dvanástich krajinách sveta a priniesli gitaristovi veľké uznanie. Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators uvidia slovenskí fanúšikovia na festivale TOPFEST 28. a 29. júna.

Vstupenky na Topfest 2019 nájdete PRIAMO TU!

“Tento rok máme turné po USA a potom sa presunieme do Európy, Južnej Ameriky a Austrálie. Pokúsime sa zasiahnuť čo najviac miest. Tak ako sa mi páči proces písania a nahrávania, tak považujem za najviac zmysluplné zahrať našu hudbu pred publikom. Pre mňa je vždy najdôležitejšie živé hranie spolu s kapelou pre našich fanúšikov. To je to, čo mám najradšej,” teší sa na koncerty Slash.

To Top