Legendy elektronickej hudby Orbital zahrajú v Bratislave!
Koncerty

Legendy elektronickej hudby Orbital zahrajú v Bratislave!


Článok prečítate za: 1 min.

Orbital patrí medzi najzásadnejšie mená elektronickej hudby. Paul a Phil Hartnollovci sa po druhej kapelnej pauze dali v roku 2017 opäť dokopy a minulý rok vydali deviaty štúdiový album Monsters Exist. So svojím nezameniteľným zvukom a veľkou svetelnou show 11. októbra roztancujú Bratislavu na prvom samostatnom koncerte na Slovensku. Vstupenky sú v predaji v sieti Maxiticket.


Orbital má na konte deväť štúdiových albumov a za sebou tri desaťročia na elektronickej scéne. Ich vystúpenia pred obrovskými festivalovými davmi sú kritikmi i fanúšikmi považované za legendárne. Singel Chime z roku 1989 sa stal hymnou rave scény a každý ďalší singel, album či remix otvoril poslucháčom úplne nové priestory v elektronickej hudbe. 


“Na Slovensku sme Orbital zažili zatiaľ iba jedenkrát, v roku 2012 na letnom festivale. Je nám cťou, že prídu odohrať vlastnú samostatnú show. Dvojica vystúpi so zatiaľ najnáročnejšou veľkou scénou, akú sme kedy pripravovali – niekoľkoplazmových obrazoviek na ich špeciálnu projekciu, viac ako 200 svetiel a laserov, samozrejme majú veľké nároky na ozvučenie. Veríme, že toto všetko a hlavne hudba kapely Orbital vyčarujú v Edison Parku jeden fantastický tanečný večer pre party-návštevníkov, ktorým v Bratislave niečo takéto už mnoho rokov chýbalo,” hovorí Jozef Tarkay z Agentúry KVAS.

Aktuálny koncertný program bratov Hartnollovcov obsahuje skladby z vydareného nového albumu Monsters Exist (2018), na ktorom sa hudobníci venujú nielen rozvíjaniu nového zvuku Orbital, ale prostredníctvom niektorých trackov poukazujú aj na sociálne i geopolitické problémy vo Veľkej Británii a na planéte. Okrem noviniek majú v setliste zaradené aj slávne single ako napríklad Chime, Satan, The Box či Style.

Britský hudobný magazín Q zaradil Orbital už viac ako pred 15-timi rokmi medzi top “50 Bands to See Before You Die”. Sú držiteľmi cien NME Awards v kategóriách “Best Dance Act” a “Best Live Event”.


Vstupenky nájdete na Maxiticket.sk.


Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:


Legendy elektronickej hudby Orbital zahrajú v Bratislave!
Pridať komentár k článku

Napíšte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!