Novinky zo sveta hudby

Legendy popu- 10 naj: Tisíckrát krásnejší Cmorík, Mauréry preklína lásku!

Štyri série Legiend popu, vysielaných na STV 1 od októbra 2011 dozneli. Mladí speváci a speváčky sa snažili predviesť diela “skúsenejších” vo svojom vlastnom podaní čo najlepšie. Musíme si priznať, že niektoré z nich nesiahajú originálom ani po päty, avšak vybrali sme pre Vás top 10 interpretov.

Maťo Ďurinda ala Ivan Tásler 

Nekonečná rocková Tublatanka sa preslávila aj svojou piesňou Matka (1990), vydanou v albume “Nebo-peklo-raj”. V podaní Ivana Táslera patrí k neuveriteľným zážitkom. Ten totiž Maťa Ďurindu nekopíroval, naopak, pridal svoje vlastné prvky, ktoré skutočne stáli za to.


Tisíckrát krásnejší Cmorík

Peter Cmorík, hrdina druhej série SuperStar, sa stal pre Legendy popu jedným z najčastejších interpretov. Sadne mu takmer každá pieseň, no táto, s menom Tisíckrát krásnejší (1986) od Dalibora Jandu, mu padla ako uliata.


Zuzka Mauréry a Lásko prokletá

Pieseň Hany Hegerovej – Lásko proketá (1978) vyšiel v rovnomennom albume. Tentokrát ju interpretuje Zuzana Mauréry, vkladajúc minimalizmus, podnecujúci vnímanie intimity celej skladby.


Za dedinou – znovu Ivan Tásler

Ivan Tásler nesklamal ani tentokrát. Nečudo, veď pieseň Jara FilipaZa dedinou (1982) patrí aj do repertoáru Táslerovej skupiny IMT Smile. Profesionálny výkon netreba komentovať.


Do batôžka s Katkou Knechtovou

V kole venovanom zosnulému Jarovi Filipovi okrem známej piesne Za dedinou prišla na rad ďalšia legenda- Do batôžka (1982). Tú interpretovala Katka Knechtová, ktorá v časti piesne nepreviedla len svoj spev, ale i hru na klavíri. Výraznou mimikou doplnila celú gradáciu piesne. Napriek drobnému výpadku piesne, ktorý možno nespozoroval každý, sme ju zaradili k top 10.


Zahviezdila aj Katka Koščová

Katka Koščová sa ujala piesne Pavla HammlaJa nemám lásku v malíčku(1978). Pieseň je z muzikálu Cyrano, o ktorom sa v dobe jeho predstavenia na svet hovorilo ako o rockovej opere. Známe, precítené tóny zneli z úst Katky Koščovej, doprevádzanej pianom. Konečný výsledok je na nezaplatenie.


Spomienky na Karla Duchoňa v podaní Adama Ďuricu

Mladý spevák Adam Ďurica predviedol jedinečné prevedenie piesne nezabudnuteľného Karla DuchoňaMám ťa rád (1970).  Adam si pieseň upravil podľa seba, čo zožalo veľký úspech najmä u obecenstva. Možno práve preto sa pred rokom rozhodol absolvovať turné s názvom “Mám ťa rád”.


Kristínka iba spí – Marián Čekovský

Zaujímavé, nové prevedenie piesne Kristínka iba spí (1984) od Petra Nagya si tiež zaslúžilo standing-ovation. Napriek tomu, že Majo je známy najmä svojim humorom, tentokrát vsadil na vážnu stránku svojej osobnosti, čo sa mu náramne vydarilo.


Čech David Deyl interpretoval Václava Neckařa

V legendách popu sa objavila aj česká hviezda, menom Václav Neckař. Václava zhmotnil mladý Čech menom David Dayl v piesni Chci tě líbat (1981). Pieseň sa prvýkrát objavila v albume Mýdlový princ, tentokrát ju vo svojom podaní predviedol David.


Lásko voníš dešťem a  Markéta Poulíčková

Markéta Poulíčková sa ukázala v celej kráse, a to nie len svoju krásu, ale i svoj hlas. Už od prvého momentu zaujala piesňou Marie RottrovejLásko voníš dešťem(1980).

 

Ktorá verzia piesne najviac očarila Vás?

Ivan Tásler- Matka
Peter Cmorík- Tisíckrát krásnejší
Zuzana Mauréry- Lásko prokletá
Ivan Tásler- Za dedinou
Katarína Knechtová- Do batôžka
Katarína Koščová- Ja nemám lásku v malíčku
Adam Ďurica- Mám ťa rád
Marián Čekovský- Kristínka iba spí
David Deyl- Chci tě líbat
Markéta Poulíčková- Lásko voníš dešťem

Napíšte nám do komentárov :-)

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.