Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Lenka Dusilová sólo a Longital v Bratislave už túto sobotu!

Spoločne odohrali niekoľko veľkých koncertov aj klubových turné a na česko-slovenskej scéne sú uznávanými menami medzi fanúšikmi aj odbornými kritikmi. Lenka Dusilová a Longital teraz chystajú ďalšie spojenie svojich hudobných svetov, 17. februára vystúpia v bratislavskom klube Kamel. Lístky sú dostupné v predpredaji v sieti Ticketportal, ale napríklad sektor na sedenie je už takmer celý vypredaný.

Slovenská skupina Longital a česká speváčka Lenka Dusilová boli od prvého stretnutia v zákulisí festivalu Colours of Ostrava na rovnakej vlnovej dĺžke – zvukovej aj osobnostnej. Obidve zoskupenia charakterizuje nekompromisnosť v hudobnom prejave, príklon k avantgardnému popu a odvaha experimentovať.

Lenka Dusilová prešla cestou od pop-rockovej hviezdy, spolupráce so skupinou Lucie až k nadžánrovej nahrávke V Hodině Smrti s kapelou Baromantika, ktorá jej priniesla odbornú pochvalu (nominácie na ceny Anděl) ale aj mimoriadne veľkú fanúšikovskú odozvu v podobe úspešnej crowdfundingovej kampane. O to sympatickejšie vyznievajú Lenkine slová, ktoré vyslovila na adresu svojich hudobných kolegov zo Slovenska.

Reklama
Tridsiaty ročník hudobného festivalu Verím Pane ponúkne koncentráciu gospelovej muziky

„Jsem dlouhodobě v zajetí nedotažených snů a jedním z nich je propojeni se Shinou a Longital. Už jsme se toho nedávno dotkli, ale v současnosti jsem se celkem agresivně svou zásluhou odpojila od zásadních vztahů v mnoha rovinách, až mně to bolí. Myslím, že blízké měsíce budou ve znamení hledání a potkávání se s hudebními šamankami a různorodými hudebními kouzelníky, s kterými mám potřebu svý stíny zkusit proměnit do světla a hudby. A jsem šťastná za hudební společníky, kteří mně občas svezou přes hlubokou vodu, v které nechci plavat sama,“ povedala o Longital Lenka Dusilová, ktorá v bratislavskom klube Kamel vystúpi 17. februára sólo. Keďže už v minulosti predviedli obaja interpreti na pódiu plánované aj improvizované spolupráce, hudobné prekvapenia možno určite očakávať aj na bratislavskom koncerte.

Už túto sobotu odohrá Tomáš Klus koncert v Trnave

Kapela Longital medzitým, pokiaľ ide o štúdiové nahrávky, žije skôr pozoruhodnými sólovými výtvormi svojich členov. Bubeník a klavirista Marián Slávka vydal v septembri debut vLáska s inšpiráciou u svojich najväčších vzorov, vrátane Mareka Brezovského. Speváčka, basgitaristka Shina zase spolu so Slavom Solovicom zložila dychberúci album Analemma, ktorý osciluje medzi scénickou filmovou hudbou, elektronikou a severskou melodikou. Okrem toho ako zakladateľka značky Slnko Records vydala nedávno úctyhodný 100. album s názvom Pozdrav Slnku.

Reklama

Naňho práve Longital prispeli svojou verziou pesničky Zámok v porceláne od košickej kapely Kolowrat. Všetky tieto udalosti a umelecko-tvorivé vnemy sa určite odrazia aj na sobotnom koncerte na domácej pôde, 17. februára v karloveskom klube Kamel. Lístky na vystúpenie Longital a Lenky Dusilovej sólo nájdete v sieti Ticketportal.

Kapela Dr. Zetor chce prekonať vlastný rekord, za jediný deň odohrá 15 koncertov

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Po dlhých mesiacoch čakania si, zdá sa, opäť užijeme hudbu tak, ako ju máme najradšej – naživo. Bratislavské koncertné leto odštartuje séria vystúpení slovenských...

Kapely

Legendárna bigbítová skupina The BUTTONS vydáva nový album. CD The  BUTTONS & Friends vznikalo 10 rokov a kapela si na neho pozvala hviezdnych hostí. Na...

Koncerty

„Všetky skladby sveta“ – to je názov dynamickej novinky od kultovej kapely INEKAFE! Vratko Rohoň a spol v nej opisujú ako, kedy a za akých okolností vznikajú...