Koncerty

Letná “Flannelka” v Kulturáku v indie-rockovom štýle už 13.júla

Článok prečítate za: 2 min.

13. júla sa bude v Bratislavskom klube Kulturák opäť konať obľúbená Flannel party, tentokrát s číslovkou 4. Tešiť sa môžete na kvalitné kapely z domácej ale aj zahraničnej scény a na sprievodný program ako je burza platní či stánky nezávislých slovenských značiek. Na letnej „Flanelke“ zahrajú :

Swan Bride (indie-rock, Žilina)

Kapela vznikla v roku 2006 v Žiline z ex-členov viacerých kapiel. Charakterizuje ich zvuk modernej britskej indie-scény, ale tiež kombinovanie rôznych žánrov od rock‘n’rollu cez španielske rytmy po new wave. Kapela si ľudí získala svojími energickými live vystúpeniami, ktoré sú plné rock ‘n’rollovej špinavosti a emócií a momentálne sa radí medzi špičku slovenskej indie scény.

Holy Pinto (indie-punk/emo, Canterbury UK)

Špeciálnym hosťom na letnej Flannel party bude britská kapela Holy Pinto, projekt speváka a gitaristu Aymena Saleha. Kapelu sám charakterizuje ako indie-punk, pretože sa jedná o kombináciu viacerých žánrov ako pop-rock, pop-punk  či emo hudby. Aymen naživo vystupuje vždy s viacerými hosťami a priateľmi, ktorí vytvárajú plnohodnotnú kapelu. Debutový album „Congratulations“ vyšiel v roku 2016 a odvtedy Holy Pinto precestovali viaceré krajiny v rátane domáceho Anglicka, Európy ale aj USA. Následne sa hlavný člen usadil v Milwaukee, kde nahral EP „Tales From the Travelling T-shirt Salesman.“ Aymen sa riadi heslom – „Cestovať, hrať a predávať tričká.“

The Bright Eye (indie-rock/post-punk, Nové Mesto nad Váhom)

The Bright Eye sa už na scéne taktiež pohybujú 10 rokov. Na konte majú album „My Day of Joy“, ktorý je hudobne na pomedzí alternatívneho rocku s prvkami post-punkovej hudby. Za svoju existenciu odohrali už veľa koncertov ako doma tak aj v susedných Čechách vrátane festivalov ako je Grape či AKM Culture Days. O kvalite ich koncertov sa prídite presvedčiť naživo 13. júla do klubu Kulturák.  

Článok pokračuje pod reklamou

Retro ponožky

off the line (post-grunge, Bratislava)

Pomerne mladá bratislavská kapela, hrajúca od roku 2014 post-grungeovú muziku so spevom v slovenskom jazyku. Svoj žáner oživujú prvkami funky, pop-rocku ale aj rapu, no základom ich hudby stále zostáva nekompromisný basový tón, bohaté gitarové riffy a celková grungeová špinavosť, z ktorej cítiť práve flanelové košele a zafajčené kluby. Na konte majú debutový album a o ich kvalitách svedčí aj prvé miesto v súťaži „Súboj kapiel 2017“.

Homes & Reverie Platoon (acoustic/indie, Kežmarok/Bratislava)

Homes je jednočlenný akustický projekt z Kežmarku gitaristu a producenta Petra Kravárika. Do povedomia sa dostal fingerstyle-ovým akustickým coverom skladby Major Lazer – Lean on a následnou spoluprácou s raperom Egom, s ktorým vytvorili skladbu Youth. Následne tiež produkoval akustickú skladbu Keď prídem domov na Egovom debute Precedens, ktorú spoločne odohrali aj na všetkých veľkých zastávkach Precedens tour. Live koncerty Homes-a sú charakteristické romantickou a magickou atmosférou a v Kulturáku budú doplnené aj skladbami projektu Reverie Platoon, kde sú akustické skladby sprevádzané výborným tenorovým spevom Mateja Komlóšiho.

Newsletter

Odoberajte náš hudobný newsletter. Aktuálne informácie a novinky zo sveta hudby priamo do Vášho e-mailu.

Odoslaním aktivujete odber e-mailových upozornení na hudobné novinky. Odber môžete kedykoľvek zrušiť kliknutím na odkaz "chcem sa odhlásiť", ktorý nájdete v každom e-mailovom upozornení. Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Najčítanejšie články za 7 dní

To Top