Koncerty

Leto plné kultúry a oddychu: Päť tipov na TOP podujatia na tento týždeň

K letu neodmysliteľne patrí zábava, šport, festivaly a akcie rôzneho druhu pod holým nebom. Vybrali sme tie naj, ktoré si ľudia môžu vychutnať už tento týždeň. 

  1. Komédia omylov

„Letné Shakespearovské slávnosti už majú svoju tradíciu a Bratislavský hrad každý rok ožije tými najlepšími Shakespearovskými hrami. Je to možnosť vychutnať si hry s našimi skvelými hercami úplne inak, ako ste zvyknutí,“ hovorí Stanislava Šebeňová, marketingová manažérka spoločnosti Ticketportal.

Komédia omylov, ktorú začínajú hrať už v pondelok 16. júla je Shakespearova najkratšia hra, ktorá však tak ako jeho ďalšie hry, prekračuje tradičné žánre. Začína sa ako tragédia, no pomaly sa dostáva až do polohy frašky. Ponúka však aj množstvo zvratov, zábavu a brilantné úvahy o vzťahoch a láske. 

  1. Futbal AS Trenčín- FK Budućnost Podgorica

Niečo pre milovníkov športu. „Aby pánom nebolo ľúto, že im skončili Majstrovstvá sveta vo futbale, môžu si svoju dušu futbalistu pohladiť aj pri tomto zápase, ktorý sa bude konať 19. júla o 20.30 na Futbalovom štadióne Myjava,“ hovorí Stanislava Šebeňová. 

  1. SunDance Festival 2018

Skvelá atmosféra plná slnka, vody, zábavy a energie. To je najväčší open air festival tanečnej hudby SunDance. 

„V minulých ročníkoch priniesol na Slovensko mená ako Nicky Romero, Tujamo, Dimitri Vangelis & Wyman a iné. Tento rok sa môžu ľudia tešiť na dva festivalové dni na Zemplínskej Šírave v oblasti Lúč, ktorý začína už 20.7. Chýbať nebude SunDance PartyBoat, čo sú plavby s Djmi na palube, chill zóna, štyri pódiá, VIP zóna a rôzne sprievodné aktivity,“ opisuje Stanislava Šebeňová.

  1. Strekovský festival vína

O tom, že má Slovensko úžasné vinice, nádherné tradície a jedinečný folklór sa môžete presvedčiť aj na Strekovskom festivale vína 20. júla v obci Strekov. 

„Je to už jedenásty ročník, ktorý okrem vína oboznámi návštevníkov aj s miestnymi zvykmi, remeslami a tradíciami. Podujatie je predovšetkým zamerané na podporu domáceho vinohradníctva a vinárstva. Budete môcť ochutnávať a porovnávať chute jednotlivých vinárskych oblastí za sprievodu hudobných hostí ako Horkýže Slíže, Sheyla Bonnick Songs of Boney M a ďalších,“ vysvetľuje Stanislava Šebeňová zo spoločnosti Ticketportal. 

  1. Repelend (športovo-hudobný tábor)

Nezabúdame ani na deti a tínedžerov, o ktorých prázdniny a leto sú. Tento týždeň je pre nich naplánované niečo naozaj špeciálne. 

„Repelend je športovo-hudobný tábor, ktorý má atmosféru raných 90-tych rokov, keď ešte neexistoval internet, neboli mobily, ľudia sa zdravili na ulici a deti sa zvykli hrávať vonku na dvore či medzi panelákmi. Začína už 21. júla v Lazoch pod Makytou a deti sa skutočne majú, na čo tešiť. Stretnúť sa môžu dokonca s Majkom Spiritom, Veronikou Strapovou, Bekimom a inými,“ dodáva Stanislava Šebeňová. 

To Top