Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Lina Mayer zverejnila videoklip k slovenskej skladbe Stratená

V marci tohto roku speváčka Lina Mayer predstavila vôbec prvú skladbu  naspievanú v slovenčine s názvom Stratená. Teraz k chytľavej tanečnej skladbe zverejnila videoklip, ktorý vás prenesie do 90-tych rokov minulého storočia.

Po rádiových  hitoch ako  Don’t leave now, So high, či Personal sky, ktoré speváčka zhromaždila  vo svojom  eponymnom albume Lina Mayer (2019) , prekvapila v tomto roku svojich fanúšikov skladbou Stratená, vôbec prvýkrat naspievanou v slovenčine . „Rok 2020 bol pre nás všetkých veľmi náročný, po všetkých stránkach. Rušili sa koncerty, a možno práve preto som sa pustila do tvorby a práce na nových skladbách. S myšlienkou písať  v slovenčine som sa pohrávala už dlhšie. A aj vďaka situácii, akú tu máme, som o to viac chcela  mať bližšie k ľudom a k mojim fanúšikom, a myslím, že slovenčina je jednoznačne cesta“, vysvetľuje Lina, prečo prišla so slovenskou skladbou práve v tomto období.

Rovnako ako pri predchádzajúcich skladbách , aj v tejto je Lina autorkou hudby a textu. Hudobne na nej však spolupracovala aj s hudobníkom Lacom Rychtárikom a producentsky sa pod ňu podpísal Randy Gnepa z Basement recording studio. Na rozdiel od názvu Stratená, sa  Lina v skladbe naopak  našla: „Veľmi ma baví kontrast medzi hudbou a textom, vytvára to určité napätie, je to niečo ako „sad disco“. Ale nechcem aby bol  text vnímaný ako smutný, práve naopak, je o rozhodnutí odísť od toho, čo už nefunguje a nadobudnutí  sily vydať sa vlastnou cestou.“  dodáva Lina.

Reklama

Skladba Stratená je prvou ochutnávkou z albumu, na ktorom speváčka momentálne pracuje. Vydala ju len v marci tohto roku, no tá sa už stihla udomácniť medzi najhranejšími skladbami v slovenskom éteri.  Chytľavá tanečná skladba v týchto dňoch dostala konečne aj pútavý vizuál. Ten iba  podčiarkuje atmosféru  celej skladby, ktorá v sebe nesie výrazný nádych 80/90-tych rokov , no zároveň jej nechýba súčasný zvuk, čo je veľmi aktuálny  trend aj vo svete. Lina je vôbec prvou interpretkou na Slovensku, ktorá prichádza s tvorbu v tomto štýle u nás.

Celý videoklip sa natáčal v ateliéroch v Košiciach . “ Pôvodne som mala v hlave príbehový scenár , chceli sme ísť viac po texte, ale kvôli meniacim sa opatreniam, a s tým spojenou náročnosťou pri rôznych lokáciách a väčšom štábe, sme nakoniec od tejto myšlienky upustili, a rozhodli sme sa pre ďalšiu variantu, spraviť to v interiéri a ísť viac po hudbe “ vysvetľuje Lina dôvod, prečo sa rozhodla pre interiérový videoklip .

Produkciu videoklipu mal na starosti kreatívny tím s Howkstudio. „Pri rozhovore s Linou o tom, ako by mal klip vyzerať, sme sa pohrávali s myšlienkou preniesť sa do minulosti,a tak sme to spravili- doslova!  Hneď v úvode klipu sa  preto cez retro televízor prenesieme naspäť v čase, a z Liny sa na chvíľu stane hviezda éry 80/90-tych rokov“, vysvetľuje Jana Schmidt z kreatívneho tímu. „Chceli sme však zachovať kompatknosť a čistotu celého vizuálu, preto sú vsetky symboly minulej éry  použité naznákovo „,  dodáva.

Reklama

Vo videoklipe sa strieda niekoľko rôznych scén a farebných stylingov, pričom v každej nájdeme typické symboly 80-tych a 90- tych rokov,  ako neóny, trblietky, diskogule, či rôzne fashion prvky, ako napr. slávne „hot pants“, či body neónovej farby.

Všetky kostýmy  vytvorila špeciálne pre tento videoklip mladá módna návrharka Lucia Kozmová. “ Som nadšená z našej spolupráce, Lucka veľmi dobre pochopila, čo potrebujeme, a vytvorila pre mňa dokonalé outfity, ktoré do celého vizuálu skvele zapasovali.“ pochvaľuje si Lina spoluprácu s módnou návrhárkou.

Natáčanie prebiehalo celý jeden deň . Najnáročnejšia bola posledná scéna, kde  bolo potrebné nanosiť hektolitre vody, aby sa dosiahol efekt tzv. wet floor„Bolo dosť náročné  tancovať  uvoľnene a s energiou na totálne klzkej podlahe plnej vody, takmer som spadla!  Ale  nakniec to dopadlo dobre a s výsledkom som veľmi spokojná“. dodáva Lina.

Reklama
Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama

Prečítajte si tiež:

Kapely

Rokmi osvedčená rocková kapela Malý Princ prichádza na jeseň 2021 s novým singlom. Skladba s názvom charakteristickým pre túto kapelu „Ako malý princ“ je prvou z...

Zaujímavosti

Slovenský interpret Lucius Szikora prichádza so sólo debutom Niekomu patriť. Jeho hlas, ktorým obohatil skladbu Sunflowers úspešného producenta Marka Danna, už poznáme zo slovenských...

Zaujímavosti

Speváčka Janais predstavuje novú pieseň „Domov“. Novinka je o návrate k blízkemu človeku, k starej láske, ale aj o návrate na rodnú hrudu. Autorom...

Novinky zo sveta hudby

Shivers je druhým oficiálnym singlom z novej platne. Sheeran v piesni plnej euforických momentov popisuje, aké to je sa zamilovať. Skladbu natočil s osvedčenou dvojicou producentov – Fred...