Line Up Eliminácií festivalu Przystanek Woodstock v Prahe

0
5
views

Najväčšia festivalová scéna v Európe, poľský festival Przystanek Woodstock, s návštevnosťou viac ako milión ľudí organizuje každoročne Eliminácie!

Je to súťaž kapiel v živom hraní pred porotou, ktorá vyberá, kto vystúpi na jednej scéne s najväčšími svetovými hudobnými hviezdami. Do týchto Eliminácií sa každý rok prihlásia stovky kapiel z celého sveta. V Poľsku prebiehajú pol finálové koncerty Eliminácií v troch mestách – Wroclavi, Lódži a Gdańsku. Finále sa tento rok bude hrať v Poznańi. Festivalová porota vyberá na týchto koncertoch kapely, ktoré si potom zahrajú na jednej zo scén poľského Woodstocku.

Práve pre veľký záujem o poľské Eliminácie sa poľský Woodstock rozhodol urobiť po prvý raz v histórii Eliminácie určené zvlášť pre české, slovenské a maďarské kapely. Do tých sa od 1.2.2016 do 15.3.2016 prihlásilo spolu 69 kapiel z Česka, Slovenska a Maďarska. Z prihlásených kapiel porota vybrala na finálové hranie kapely Ancient Desire (CZ), Eponine (CZ), Barbar Punk (CZ), Anacreon (CZ), Snap Call (CZ), Virrasztók (HU), Denoi (CZ) a Bod Omylu (SK). Hosťom večera bude poľská metalová legenda Corruption a hviezdou večera bude slovenská kapela The Paranoid.

„Po prvý krát sme s našimi Elimináciami za hranicami Poľska, po prvý krát sme v českej Prahe. A to je rozhodne krok správnym smerom,“ hovorí na oficiálnych stránkach festivalu Przystanek Woodstock jeho hlavný predstaviteľ Jurek Owsiak. Poľský Woodstock sa dostal do povedomia v celej Európe v momente, keď ho International Music Industry Awards v Los Angeles vlani vyhlásil za Najlepšieho hudobného promotéra roku 2015. „Prekvapil nás obrovský záujem fanúšikov z Česka, Slovenska a Maďarska o Eliminácie, ale to je iba dobre,“ konštatuje na záver Jurek Owsiak.

Przystanek Woodstock organizuje pražské Eliminácie v spolupráci s pražskou agentúrou MusicMap.TV. Eliminácie prebehnú v sobotu, 9.4.2016 od 16:00 v pražskom Futurum Music Bare. Víťaza Eliminácií Przystanek Woodstock Prague 2016 porota vyhlási po vystúpení hviezdy večera, kapely The Paranoid. Vstupné je zdarma.

Redakciu informoval Marko Rybka, Eliminacje Do Przystanku Woodstock Prague