Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Lipo vniesol do svojho rapu surovú poetiku country!

Prekvapivo znejúcim singlom „Ve vzpomínkách“ láka Lipo na svoju novú dosku. V duetu so speváčkou Nelou čerpal zo svojej lásky ku country a folku, ktorá sa premietla do jeho rapu. Zatiaľ album bez názvu chystá na tohtoročný apríl.

Refrén naspievala talentovaná Nela, ktorá je tiež výbornou basgitaristkou a rovnako ako raper pochádza z Liberca. „Zoznámil som sa s ňou cez svoju koncertnú speváčku Yannu, naviac hrá na basu v kapele mojej kamarátky Debbi. Keď som počul niektoré jej demonahrávky, ktoré naspievala, zaujala ma naliehavosť v jej hlase,“ spomína Lipo. Podotýka, že čím ďalej sa na hudobnej scéne pohybuje, tým je pre neho dôležitejšie obklopovať sa dobrými muzikantami, medzi ktorých Nela bez pochyby patrí.

Svoj rap obohatil o akustické nástroje, vďaka ktorým príbeh o odcudzení ožíva. Hlavný hudobný motív by pokojne mohol poslúžiť ako základ melancholickej indie gitarovky, spievaný refrén zase výsledok približuje popovým poslucháčom.

Reklama

Jonáš Červinka, ako znie jeho vlastné meno, si ako obvykle, sám režíroval sprievodný videoklip. S kamerou zavítal na sever Čiech, odkiaľ pochádza. „V klipe som chcel docieliť kontrast medzi našou vnútornou potrebou slobody, ktorú reprezentuje útek do otvorenej krajiny a ten ničím neohraničený priestor okolo mňa na strane jednej a túžbu po láske, istote a pocite bezpečia, ktoré zastupujú detailné zábery, kde sme s Nelou spoločne,“ vysvetľuje svoju víziu.

Nový album plánuje Lipo vydať v apríli. Mal by obsahovať dvanásť autorských skladieb, ktoré produkuje jeho dlhodobý spolupracovník Ondřej Turták alias ODD. „Ondro je neuveriteľný hudobný multitalent a zároveň do hudby vie vždy dať srdce. O všetkom spoločne veľa diskutujeme. Aj keď sme toho spolu už natočili veľa, práca s ním a ten osobný prístup ma stále neskutočne bavia,“ líči raper.

Reklama

Bude zaujímavé sledovať, čím Lipo prekvapí štyri roky po predchádzajúcom albume „O duši“. Sľubuje, že bude pracovať s vplyvmi rôznych žánrov, ktoré by mal poprepájať jeho osobitý textársky rukopis. Výsledný zvuk bude rozmanitejší, než je v hip-hope bežné. To ostatne potvrdzuje práve zverejnený singel „Ve vzpomínkách“.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Bratislavská kapela INEKAFE 31.5.2021 zverejnila novú skladbu s názvom Všetky skladby sveta. Text a hudbu napísal frontman Vratko Rohoň. Nová skladba prichádza rok po...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...