Koncerty
 

Lístky na koncert kapely Linkin Park už v predaji!

Takmer desať rokov túžia tisícky českých a slovenských fanúšikov skupiny Linkin Park po koncertnom návrate a budúci rok sa ich prianie splní! Kapela vystúpi 11. júna v Prahe na štvrtom ročníku Aerodrome festival. Toto podujatie už v minulosti hostilo hviezdy ako Metallica, System Of A Down, Korn, Limp Bizkit a mnoho ďalších. Vstupenky na Aerodrome festival 2017, ktorý sa uskutoční na Letisku Letňany v Prahe sú už v predaji! 

Preraziť celosvetovo hneď pri vydaní prvého albumu sa podarí len máloktorej kapele, ale dosiahnuť status najpredávanejšieho debutu 21. storočia môže iba jedna z nich. Tou partiou boli a sú kalifornskí Linkin Park, ktorí túto métu dosiahli s 19 miliónmi predaných kópií nahrávky Hybrid Theory vydanej v roku 2000. Dnes majú na svojom konte už šesť štúdiových nahrávok, ktorých predali viac ako 50 miliónov a získali platinové ocenenia v 34 krajinách na 5 kontinentoch. Zatiaľ posledný album The Hunting Party z roku 2014 to dotiahol na prvé miesto v prehľade najpredávanejších albumov iTunes v 67 krajinách.

Najlepšie Linkin Park tričká a oblečenie nájdete tu!

Prví zakladatelia kapely Linkin Park boli Mike Shinoda, Brad Delson a Rob Bourdon. Bývali pomerne blízko seba v Agoura Hills, chodili spolu na strednú školu, ale pokiaľ išlo o obľúbené hudobné štýly, kráčali každý iným smerom. Mike žil hip hopom a Brad preferoval metal a rock. Raz sa obaja zišli na spoločnom koncerte dvoch skupín, ich tvorba sa zakladala na kombinácii rôznych hudobných štýlov (išlo o spoločný koncert kapiel Anthrax a Public Enemy), čo sa im veľmi zapáčilo.

Vtedy sa datoval rok 1996. Mike s Bradom sa dali dohromady s ďalšími budúcimi členmi Joeom Hahnon a Robom Bourdonom. Postupne sa k nim pridali aj Dave Farrell a Mark Wakefield. Vtedy sa ešte skupina volala „Xero“ a podarilo sa im nahrať prvú demo nahrávku obsahujúcu 4 piesne. Táto nahrávka dnes patrí medzi najcennejšie zberateľské predmety.

Medzi hlavné črty tvorby Linkin Park patrí jednoznačne súhra dvoch vokalistov. Chester Bennington je hlavný spevák kapely a Mike Shinoda má na starosti najmä rap a sprievodné vokály. Na albume Minutes to Midnight toto pravidlo už ale neplatí, keďže si Shinoda vzal na starosť úlohu hlavného vokalistu v skladbách “In Between”“Hands Held High” a na bonusovej skladbe “No Roads Left”. V niekoľkých skladbách zo štvrtého štúdiového albumu, A Thousand Suns spieva Bennington spoločne so Shinodom, vrátane všetkých štyroch singlov. Na tomto albume sa často stretneme s elektronickými zvukmi, najmä bicích.

Lístky na festival Aerodrome si môžete zakúpiť tu!

Klikni a komentuj

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top