Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Lodenica oslávila 20. narodeniny s Jaromírom Nohavicom, Lenkou Filipovou a legendou The Sweet!

Tri pódiá, tisíce návštevníkov a fantastická atmosféra! Tak vyzeral záver festivalového leta na piešťanskej Lodenici, ktorá tento rok oslávila 20-te narodeniny. K jubileu jej prišiel zablahoželať fenomenálny Jaromír Nohavica, britská legenda The Sweet, Lenka Filipová, František Nedvěd, Pavol Hammel  a skupiny IMT Smile, HEX, Bukasový Masív, Hop Trop či Belasí. Po prvýkrát si návštevníci na Lodenici mohli zabehať na špeciálnom Lodenica Run, na ktorý sa prihlásilo vyše 120 bežcov! 

Obľúbený festival v Autocampingu Lodenica odštartoval legendárny Jaromír Nohavica. Pesničkár, skladateľ, textár, gitarista a hráč na heligónke ponúkol divákom v dvojhodinovom koncerte svoje najväčšie hity.

„Tešil som sa a som veľmi rád, že som sa sem dostal a že som tu mohol spievať. Po tých desiatich rokoch mám na Lodenicu nádherné spomienky a dnes sa mi potvrdilo, že je to proste čarovné miesto a úžasní ľudia. Hralo sa mi nádherne. Počúvam veľa muziky a Slniečko patrí medzi tie, ktoré mám proste rád. Majú výborné pesničky, sú to skvelí muzikanti a to stačí k tomu, aby mi to urobilo veľkú radosť. Takže som rád, že sme sa tu stretli a že sme si dokonca mohli s Petrom aj zaspievať. Bol to veľký zážitok, moje leto sa končí týmto nádherným koncertom,“ vyznal sa Jaromír Nohavica.

Reklama
INEKAFE už 1. júna zahrá svoju novú skladbu na koncerte v bratislavskej Umelke

Nohavica prekvapil skladbami s lídrom skupiny Slniečko Petrom Remišom. Spoločne zaspievali súbežne po česky a slovensky Nohavicovu pesničku „U nás na severu“. Nohavica sa potom pridal zasa k Slniečku pri skladbe „Sokolovce“ – “Kroměříž.“ Záver prvého večera patril českej skupine Jelen na čele s gitaristom a spevákom Jindrom Polákom. Druhý festivalový deň naštartovali speváčka Janais, skupina Hrdza, Szidi Tobias a česká skupina Cop. IMT Smile roztancovali Lodenicu hitmi „Exotika“, „Ľudia nie sú zlí“, „Cesty II. triedy“ či „Sokoly“. 

„Vždy sa sem rád vraciam, lebo je tu príjemná atmosféra. Tento festival má taký folkovo – country základ. Bolo to tak kedysi a aj teraz tu pred nami hrala bluegrassová kapela. Ľudia akoby viac počúvajú hudbu, ležia si na deke a počúvajú muzičku. Deje sa to aj pri našej hudbe, ten divák je trošku iný ako na bežných festivaloch,“ chválil Lodenicu Ivan Tásler.

Potom patrilo pódium kapele Hop Trop a legende Františkovi Nedvědovi a The Break. 

Reklama

„Na Lodenici hrám hádam už desiatykrát, chodíme sem pravidelne, každý rok. Cítime sa tu veľmi dobre. Všetko prebehlo tak, ako malo, veľmi príjemne,“ skonštatoval hudobník František Nedvěd. 

Piatkový večer rozohnili fanúšikov skvelé koncerty kapiel HEX a Volnij Don. V sobotu doobeda si návštevníci na Lodenici po prvýkrát mohli zabehať na špeciálnom Lodenica Run, na ktorý sa prihlásilo vyše 120 bežcov! Beh si užili aj deti, ktoré neplatili štartovné. Tretí deň poznačilo festival upršané počasie. Line-up na hlavnom pódiu tvorili kapely Belasí, Bukasový masív a Pavol Hammel. ktorý má na konte vyše tri desiatky albumov a kompilácií, najnovšie výberovku The Best Of Prúdy. 

„Dnes to bolo také daždivé. Povedal som si, ja to vydržím, ľudia vydržali tiež a to je úžasné. Opäť sa mi potvrdilo, že tá spätná väzba od publika na každom koncerte funguje. Chystáme teraz turné so skupinou Prúdy a úprimne sa teším, lebo zopár koncertov už sme odohrali aj s novým basgitaristom. Je to úžasné, dobre to šlape, ľudia to prijímajú. Teraz sa už len postavím na pódium a skúsim presvedčiť ľudí, že tých 50 rokov na scéne nebolo len tak…“ prezradil Pavol Hammel.

Reklama
Hudobníci z kapely HEX si zaspomínajú na speváka Ďuďa dvoma špeciálnymi koncertami

Po troch rokoch sa na Lodenicu vrátila Lenka Filipová. Speváčka, skladateľka a gitaristka zaspievala hity „Prý se tomu říká láska“, „Za všechno může čas“ či „Zamilovaná“.

„Dnes bola hrozná cesta, prietrž, dážď, brodili sme sa vodou. Aj koncert je náročnejšie hrať v daždi, lebo gitary neladia, nasávajú vlhkosť, prsty sa vôbec nekĺžu. Ale ľudia boli fantastickí, tí ma opäť dostali,“ tešila sa Lenka Filipová. 

Sobotnajším headlinerom bola anglická glamrocková legenda The Sweet. Jediným pamätníkom a zástupcom z úspešnej zostavy je dnes Andy Scott. Na Lodenici odpálili hity „Block Buster“, „Love Is Like Oxygen“, „Fox On The Run“ a „Balroom Blitz“. 

Reklama
IMT Smile rozbehli koncertnú sezónu a predstavujú letný singel PEACEFUL VILLAGE

„Bolo to vlastne spievanie v daždi, pódium bolo ale našťastie suché. Skvelí fanúšikovia a milí ľudia –  spievali, tlieskali, tancovali a usmievali sa. Hráme na Slovensku často a veľmi radi, milujeme vaše publikum,“ neskrýval nadšenie spevák kapely The Sweet Peter Lincoln.

Skupiny Kamelot, Ivan Mládek a Banjo Band a Čechomor kvôli prudkému dažďu už nevystúpili. Počas troch dní ponúkla Lodenica program na troch pódiách. Okrem hlavnej Lodenica scény pripravili organizátori Lodenička scénu a Komornú scénu! Festival mal super gastrozónu a nechýbali ani rôzne atrakcie pre deti. Ako vždy bola Lodenica dokonalým záverom festivalovej sezóny.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Banská Bystrica opäť ožije folklórom. Pandemické opatrenia minulý rok značne ovplyvnili chod najkvalitnejších festivalov. Toto leto to však organizátori návštevníkom naplno vynahradia. Od 5....

Kapely

Skupina IMT Smile odštartovala minulý víkend svoje IMT SMILE SUMMER TOUR 2021 fantastickými koncertami v Bratislave a tiež v Banskej Štiavnici. Nielen megahity v nových aranžmánoch ale tiež...

Koncerty

Skupina HEX chystá koncertnú spomienku na svojho speváka Ďuďa! Presne v deň odchodu Petra Dudáka – 14. augusta organizuje v Amfiteátri v Banskej Štiavnici koncert s názvom...

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...