Lucas Perny & Miloslav Kollár naživo v KC DUNAJ!

0
5
views

Projekt improvizovanej experimentálnej hudby postavenej na bicích nástrojoch Lucasa Perného a nástrojových alternáciách – syntetizátory/elektronika/sitar/husle, ktoré obsluhuje multiinštrumentalista Mgr. Miloslav Kollár. Hudba vzniká priamo na pódiu a jednotlivé časti sa rozvíjajú priamo od atmosféry, ktorá vzniká v koncertnej sále.

Hudba je inšpirovaná nemeckým kraut-rockom (proto-elektronické kapely ako Can, Cluster, Gila, Tangerine Dream, Klaus Schulze), psychedelickou avant-gardou a progresívnym rockom (Soft Machine, Iron Butterfly, Matching Mole), francúzskym zeuhl (Magma), živý drum & bass (Jojo Mayer, Másfel) a taktiež medieval-stredoveká a ancient-antická hudba.

Promo video je z koncertu v KC Dunaj, Bratislava – 3. 3. 2012. Akcia niesla názov Countdown_to UV, pretože pod organizáciu sa podpísalo občianske združenie UV z Malaciek, ktoré každý rok organizuje rozličné kultúrnej akcie ako napríklad Vianočný_UV Festival, UV_Máj alebo UV_Festival v Gajaroch. O.z. podporuje najmú alternatívne hudobné skupiny a hudobníkov.

Prvé video je záznam z časti, ktorá integruje elektronickú hudbu so živými bicími. Žáner, ktorý hudobníci prezentujú ako drum’n’drone music, čo je alternatíva voči žánru drum’n’bass (basová linka je nahradená syntetizátorom).

Druhé video je záznam z časti, ktorá integruje psychedelický experimental a dnb. Spájajú sa tu prvky elektronickej hudby a živých bubeníckych sól.

Tretie video je ukážkou z časti koncertu, kde Miloslav Kollár predvádza exotický hudobný nástroj sitar.


Kamera : Ian Ján Petrovič
Hudba : Lucas Perny – drums, Miloslav Kollár – synth.