Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Ľudové mladistvá a Floex v júni otvoria bratislavské koncertné leto

Po dlhých mesiacoch čakania si, zdá sa, opäť užijeme hudbu tak, ako ju máme najradšej – naživo. Bratislavské koncertné leto odštartuje séria vystúpení slovenských a českých interpretov, ktoré dali dokopy promotéri z Dobrého výberu. Od 23. do 30. júna 2021 sa ukážu na troch miestach: v Novej Cvernovke, Majestic Music Clube (MMC) a Sundecku na Dunaji.

Vo štvrtok 24. júna si letný návrat na koncertné pódia užije skupina Ľudové mladistvá, víťazi mladých talentov Bratislavských jazzových dní či Objav roka na Radio_Head Awards. Projekt skladateľa a klaviristu Martina „Majla“ Štefánika, ktorý umne kombinuje džez s folklórom, je veľkým hudobným chameleónom. Veď kto iný má za sebou vystúpenia so sláčikovým kvartetom, s dvoma bubeníkmi, ale aj rapperom Strapom. Uvidíme, čo si pre nás pripraví tentoraz – pod šírym nebom v Park de Palma v areáli Novej Cvernovky.

Už túto sobotu odohrá Tomáš Klus koncert v Trnave

Predkapelou bude české-slovenské trio Treepop, ktoré tvorí Vojtěch Drnek, Richard Šanda a Michal Šelep (Zuzana Mikulcová, Andrej Šeban, Peter Lipa) s žánrovým presahom od džezu cez vážnu hudbu až po voľnú improvizáciu. V Cvernovke predstavia aj kúsky z debutového albumu, ktorý nahrali v SONO records a ktorý vyjde už v septembri.

Reklama

Súčasťou otvárania leta s Dobrým výberom bude aj vystúpenie Tomáša Dvořáka alias Floexa (Mercury KX, Minority Records), ktorý je na scéne už viac ako 20 rokov. Český klarinetista, skladateľ, producent a multimediálny umelec sa predstaví 28. júna v Majestic Music Clube (MMC). Floex vo svojej tvorbe prepája elektronickú a akustickú hudbu do svojskej atmosférickej podoby. V poslednom čase je známy najmä aj ako autor hudby do hier (Machinarium, Pilgrims, Papetura). V slovenskej metropole sa predvedie s kapelou, ktorú s ním tvoria speváčka Sára Vondrášková (Never Sol) a robot Josef z Machinaria.

Deň detí v Maríne: Za všetkých počas benefičného koncertu hovorili usmiate oči

O Floexov support sa postará východoslovenský projekt Kvaskova. Ten zaujal debutovým albumom Papierový drak, na ktorom temné a melancholické hudobné plochy striedajú energické pasáže s baladickým nádychom. Sugestívny prejav skupiny zdôrazňuje speváčka rusínskeho pôvodu svojim podmanivým hlasom. Kvaskova svoj debut ešte poriadne predstaviť nestihla, album pokrstila len v medzikaranténnom období v septembri 2020 v Prešove, a tak je najvyšší čas obísť s nim pódiá po celom Slovensku.

Kapacita vystúpení bude vzhľadom na miesta konania a pandemické opatrenia obmedzená, lístky preto kupujte v predstihu na www.tootoot.fm. Zároveň platí, že ich cena bude postupne rásť. Aktuálne informácie nájdete vždy na FB eventoch a sociálnych sieťach Dobrého výberu. Podujatia z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a SOZA.   

Reklama
Skaly Beerokrat Open air bude hostiť Gleba a Medial Banana

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Kapely

Legendárna bigbítová skupina The BUTTONS vydáva nový album. CD The  BUTTONS & Friends vznikalo 10 rokov a kapela si na neho pozvala hviezdnych hostí. Na...

Koncerty

„Všetky skladby sveta“ – to je názov dynamickej novinky od kultovej kapely INEKAFE! Vratko Rohoň a spol v nej opisujú ako, kedy a za akých okolností vznikajú...

Koncerty

 „Úchvatná, božská, nadpozemská!“ takto hodnotili fanúšikovia aj média LP po jej bratislavskom koncerte pred dvomi rokmi. Táto temperamentná Američanka talianskeho pôvodu s nezameniteľným hlasom a imidžom,...