Lukáš Adamec spojil sily s rockovou skupinou HORSKA CHATA a odkazuje: Nemám strach

0
22
views

Fanúšikom rockovej hudby skupinu HORSKA CHATA netreba predstavovať. Od vzniku v roku 2002 absolvovala množstvo koncertov, vystúpení na festivaloch, súťaží, má za sebou 5 albumov, videoklipy, ocenenia a priaznivcov, ktorí si na nové CD museli počkať takmer štyri roky.

HORSKA CHATA urobila zásadné personálne zmeny, popracovala na modernom zvuku, aranžmánoch, imidži a úplne nových pesničkách. Z pôvodnej zostavy ostali len dvaja členovia – basgitarista Ján Čižniar a bubeník Miro Liška. Novým gitaristom a zároveň autorom albumu NEMÁM STRACH sa stal talentovaný muzikant a skladateľ Ivan Matúš. Najvýraznejšou zmenou v kapele je pozícia speváka, ktorú obsadil Lukáš Adamec. Víťaz dvoch najväčších speváckych súťaží v našich končinách, výrazná osobnosť televíznych projektov a sebavedomý šoumen s nezameniteľným hlasom si práve v tejto formácii plní svoj dávny sen o poriadnej rockovej muzike, pesničkách, ktoré majú potenciál osloviť širokú verejnosť a koncertoch s nadupanou rockovou šou.

Album NEMÁM STRACH prináša úprimné a pravdivé texty, ktoré poukazujú na bežné radosti, šťastie, postoje ľudí a nabádajú poslucháča na pozitívne myslenie, vďačnosť, odvahu a nadhľad. Textovú zložku dopĺňa moderná muzika opierajúca sa o trendy svetových kapiel, ktorá si ide svojím smerom s vlastným zvukom a rukopisom.

Prvým singlom z albumu NEMÁM STRACH je pieseň JEDINÁ, ku ktorej vznikol zaujímavý videoklip. Jeho dej sa odohráva na kastingu, čo je prostredie dobre známe Lukášovi Adamcovi. Kapela sa pred kamerami snažila zaujať prísne porotkyne, ktoré si zahrali členky LADY COLORS – Kristína Mečko, Lenka LeRa Rakár a Mária Lechmanová, manželka Lukáša Adamca Mimi a Dominika Horníková, 2. vicemiss Carat Tuning 2016. Sympatickú produkčnú stvárňuje „caratka“ Simona Lukáčová, ktorá sa postarala aj o make-up účinkujúcich.

Album kapely HORSKA CHATA NEMÁM STRACH nahrali v PULP studio pod vedením Jakuba Hríbika a Mateja Turcera:

spev: Lukáš Adamec
basgitara: Ján Čižniar
bicie: Miroslav Liška
gitara: Ivan Matúš
gitara/sólo: Marián Radošovský (a.h.)
klávesy: Matúš Ferko (a.h.)