Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Lýdia Novotná prichádza s novým videoklipom

Pesničkárka a skladateľka Lýdia Novotná prichádza s bielo-čiernym videoklipom k aktuálnemu singlu V znamení Váh. Ako v tomto znamení, tak aj život naťaží miskám váh na jednu stranu raz príliš veľa a občas tam naváži príliš málo. Vo svojej novej skladbe Lýdia nachádza tú pravú mieru, schopnosť nachádzať rovnováhu vo všetkých oblastiach života.

Vznik textu skladby sa viaže k životnému príbehu Lýdie. Je pesničkárkou, ktorá rada obdarováva svojich blízkych piesňou a jednu venovala teraz sebe. „Prechádzala som si neľahkým obdobím. Pamätám si to ako dnes. Sadla som si smutná s gitarou pred zrkadlo, zadívala som sa do svojich očí a spievala som. Sama sebe. Text vznikol spolu s hudbou. Bolo to celé úplne čarovné. Slovo po slove ma nabíjalo tak potrebnou silou a vášňou ísť ďalej. Cez všetky prekážky a nezdary,“ opisuje Lýdia autentické pocity, ktoré vyjadrila v piesni/piesňou.

Heľenine Oči majú nový videoklip, ktorý je predzvesťou pripravovaného albumu

Refrén piesne naznačuje, čo je podľa Lýdii kľúčom ku šťastiu. „Snažím sa udržiavať pozitívnu myseľ a sebalásku v tej správnej miere. Akákoľvek nestabilita vychyľuje moje misky váh,“ prezrádza Lýdia.

Reklama

Skladba V znamení Váh je druhým oficiálnym singlom z debutového albumu Žijem, ako cítim. Pieseň je stvárnením vnútorného sveta Lýdie. „..ver, nemusíš sa Ty o mňa báť.. spievam si vždy, keď čelím nejakej výzve. Dodávam si tým odvahu. Viem, je to trochu zvláštne. Najmä ak ma sleduje človek, ktorý ma nepozná a ja si pre seba spievam idúc po ulici, ale tak to skrátka mám,“ s úsmevom dodáva Lýdia.

Producentom piesne ako aj celého debutového albumu je Domi Stoff. O mixáž a mastering skladby sa postaral Miroslav Laho.

Iron Maiden vydali po šiestich rokoch novú skladbu The Writing On The Wall

Nakrúcanie videoklipu prebiehalo v ateliéri Jelačička v bratislavskom Ružinove. „Natáčanie klipu bolo veľmi zábavné. I keď som na obraze len ja, v ateliéri bolo množstvo ľudí, ktorí niečo robili. Držali svetlá, hádzali lupene, upravovali mi vlasy. Stále som mala dôvod na úsmev. Režisér to mal so mnou veľmi ťažké, keďže mal predstavu o tom, ako sa mám tváriť a ja som sa stále usmievala. Napokon to so mnou zvládol,“ so smiechom spomína Lýdia na priebeh nakrúcania.

Reklama

Atmosféru a posolstvo piesne sa snažil režisér s tímom z King Shaolin Studios preniesť do námetu a celkového vizuálu videoklipu. „Tak ako je svet plný protikladov, tak aj ľudia v sebe ukrývajú tieto dva protipóly. Váhy sú krásnou metaforou na tento fenomén. Nič však nie je čierne alebo biele, a preto v klipe V Znamení Váh by sme radi symbolizmom vyjadrili oba protipóly, ktoré sa však v konečnom dôsledku spájajú v harmonickú bytosť,“ vysvetľuje režisér Domi Stoff.

MADUAR oslavuje 35 rokov novým singlom a špeciálnym online koncertom

Naživo nový singel predstavila speváčka tesne pred Vianocami 21. decembra o 16:00 na Vianočných trhoch v Malackách a začiatkom budúceho roka pripravuje zaujímavú spoluprácu so známym slovenským spevákom. „V roku 2020 mám množstvo plánov. Jedným z nich je nahrať úplne novú pieseň, a to duet so slovenským spevákom, ku ktorému roky vzhliadam. Lebo sny sa majú plniť,“ dodáva Lýdia.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

The Miženko Brothers pokračujú na letnej vlne a po roku opäť vydávajú nový singel. A ako svoje Voľno trávite Vy? Pred rokom mali fanúšikovia...

Správy

Mladý slovenský producent, DJ a skladateľ Dlugosh má na konte ďalší medzinárodný počin. Po tom, ako v minulosti zabodoval na vydavateľstve najlepšieho DJ-a sveta Dona Diabla,...

Novinky zo sveta hudby

Kapela Iron Maiden po šiestich rokoch vydala novú skladbu s názvom The Writing On The Wall, ktorú si môžete exkluzívne vypočuť. Metalová kapela nahrala...

Zaujímavosti

Hudobné trio z Košíc KATE EVANS, ktoré vzniklo len v júni tohto roka, vydáva svoj debutový singel About us. V obsadení spev, gitara a...