Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Lýdia Novotná v debutovom albume otvára svoju dušu a srdce

Slovenská speváčka a skladateľka Lýdia Novotná, ktorá na hudobnej scéne pôsobí od roku 2002, prichádza so svojím debutovým albumom Žijem, ako cítim.

„Život je krásne dobrodružstvo. Teraz to už viem. Keď sa človek „zažne“, môže sa stať svetlom pre mnohých ďalších. V živote som vyskúšala množstvo masiek, ale ani jedna mi nesedela. Skutočný život začal, až keď som sa prestala na niečo hrať. Tieto piesne sú odrazom mojej radosti a lásky k životu“, vysvetľuje kľúčovú myšlienku albumu Lýdia Novotná. 

Námety na texty piesní čerpá zo života. „Inšpiráciou je pre mňa všetko, čo ma nadchne. Či už je to úžasný človek, príroda, situácia. Pesničkárstvo je moja vášeň, kde neplatia žiadne pravidlá. Je to sloboda. Moja sloboda“, prezrádza Lýdia.

Reklama

Nakrúcanie prebiehalo v King Shaolin Studios a tiež Laho Studio

„Nahrávanie spevu v štúdiu s producentom albumu Dominikom Štofkom bolo veľmi povznášajúce. Profesionálne, ale aj ľudsky. Jeho precíznosť a cit pre detail sa vpil do mojej pesničkárskej ľahkovážnosti a spojilo sa jeho nebo s mojím. Vzniklo niečo, čo je pekne iné“, opisuje Lýdia pocity z nahrávania. O profesionálnu mixáž a mastering sa postaral zvukár Miroslav Laho z Laho Studio. 

Album vychádza 6. septembra a oficiálny krst sa uskutoční 28. septembra v Malackách na festivale Malacká šošovica, kde Lýdia odohrá skladby z albumu v plnom znení spolu so živou kapelou.

Reklama

„Z albumu sa veľmi teším, myslím že uzatvára dekádu môjho hrania a tvorby a otvára mi nové možnosti. Prvým singlom je skladba Áno, láska, máš pravdu, ktorú už môžete počuť v hranosti rádia Slovensko aj rádia Regina“, dodáva Lýdia.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...