MADUAR a HOLKI pripravujú vydanie spoločnej česko-slovenskej skladby!

0
36
views

Na obzore je ďalšia česko-slovenská hudobná spolupráca. Slovenský Maduar a české Holki pripravujú v týchto dňoch vydanie spoločnej skladby, ktorú nazvali Pohodový song.

Viac nám o tejto kooperácii povie Juraj Matyinko z Maduaru, ktorý spolu s bratom Ladislavom stojí za týmto projektom: “Už dlhšie sme uvažovali nad česko-slovenskou spoluprácou pri našej tvorbe. Do úvahy pripadali rôzne možnosti, ale nakoniec sa to celé vyriešilo samo. Pri vystúpeniach na akciách zameraných na 90. roky sme sa spoznali s dievčatami z formácie Holki, s ktorými sme boli okamžite na jednej vlnovej dĺžke. Po prvom spoločnom vystúpení nám bolo jasné, že práve ich oslovíme pri príprave nového singla a sme radi, že našu ponuku bez váhania prijali.

Juraj v spolupráci s Marekom Vozárom pripravil skladbu, ktorá je absolútne pohodová a k tomu napísal aj text. “Chcel som, aby z toho išla rovnaká pohoda, akú máme vždy, keď sa s Holkami stretneme. Je s nimi nesmierna zábava a dokážeme sa spoločne smiať aj celé hodiny. Navyše sme sa už oproti 90. rokom generačne posunuli a každý z nás má svoju rodinu, tak som chcel, aby z tej skladby išla nielen kamarátska, ale aj rodinná pohoda, ktorú si momentálne všetci užívame a prináša nám radosť. Myslím si, že sa to nakoniec podarilo a názov Pohodový song plne vystihuje atmosféru skladby.“, vysvetľuje.

Skladba aj klip sú už natočené, aktuálne prebiehajú postprodukčné práce. Vokály sa nahrávali neďaleko Bratislavy v štúdiu speváka Ľuba Virága, zábery zo štúdia sa objavia aj vo videoklipe. Ten však bude predovšetkým rodinným klipom, ktorého natáčanie bolo realizované v horách na strednom Slovensku, v krásnych priestoroch Parku pod Borovicou.

Ako upresňuje Juraj Matyinko: “Náš plán bol jednoduchý, zobrať rodiny s deťmi do prírody a stráviť s nimi spoločný víkend. Areál Parku pod Borovicou bol pre tieto účely ako stvorený. Okrem krásneho ubytovania v kanadskom zrube hneď pri rybníku sme mali možnosť vyskúšať rôzne zaujímavé aktivity – jazdu na buginách, 160 metrový Zipline, lanovú dráhu, člnkovanie, lukostreľbu či vrhanie sekery na terč. Okrem toho sme si zamozrejme zahrali futbal, posedeli večer pri ohni a nakrmili zvieratá v miestnej minifarme. Proste nádherne strávený čas v kruhu rodiny, ktorý si hlavne deti mimoriadne užili. Mne osobne sa pritom vybavili spomienky na moje detstvo.

Celý pobyt zaznamenávali 3 filmové štáby, z toho jeden mal na starosti drony, vďaka čomu vznikli aj krásne letecké zábery. Ako to nakoniec celé dopadne uvidíme v priebehu 2 týždňov, keďže na 15.6. je plánovaná premiéra Pohodového songu aj s videoklipom.