Koncerty

Maduar na svojom turné prekvapil fanúšikov akustickým blokom

Výborná atmosféra, neutíchajúci potlesk a známe refrény, ktoré si publikum spievalo spolu s kapelou. Aj o tom bolo novembrové slovenské turné skupiny Maduar, ktorá svoje blížiace sa 30. narodeniny oslávila koncertami v spoločnosti viacerých zaujímavých hostí – bývalých členov Erika Arestu a Anny-Katariny Schatzl a dlhoročných externých vokalistiek Ivanky Poláčkovej a Cathy Dvořákovej.

unnamed-2

Návštevníci koncertov si mohli naživo vychutnať prierez celou tvorbou Maduaru, vrátane hitov ako Hafanana, Do ItAnjelMystic Party, či I Feel Good. To všetko v sprievode špeciálnej videoprojekcie, vďaka ktorej si mohli diváci pripomenúť videoklipy skupiny a dozvedieť sa niečo o histórii Maduaru ako aj o jej koncertných hosťoch. Mimoriadny ohlas mal aj akustický blok, v ktorom si členovia kapely zaspomínali na svoju hudobné začiatky a v doprovode akustických gitár predstavili 3 skladby z tohto “garážového” obdobia.

Ako sa vyjadril jeden zo zakladajúcich členov Maduaru Ladislav Matyinko“Bolo zaujimavé sledovať, ako sa nám zmenilo publikum – z tínedžerov a dvadsiatnikov, ktorí na nás chodili v 90. rokoch sa stali 40-nici, ktorí prišli aj so svojimi deťmi a poniektorí dokonca aj s rodičmi, takže sme mali až trojgeneračnú divácku kulisu. Najväčším prekvapením turné však bol otec našej hosťujúcej speváčky Cathy Dvořákovej, ktorý prišiel na náš košický koncert vo veku 92 rokov, čo je absolútne úžasné. Ako bývalý aktívny hudobník a pedagóg si ho celý vychutnal a dokonca sa nám ušla aj pochvala, čo nás nesmierne potešilo.”.
Jeho brat Juraj ešte dodal: “Touto cestou by sme chceli poďakovať všetkým, ktorí sa na nás prišli pozrieť a umožnili nám zdieľať tieto fantastické pocity a zážitky, ktoré si z koncertov odnášame. Úprimne im za to aj v mene našich hostí ďakujeme.”

Ako sa nám podarilo zistiť Maduar už teraz pripravuje ďalšie termíny pre rok 2016, 10 koncertov plánujú odohrať v druhej polovici mája a 10 v druhej polovici októbra. Navyše by pre DJ-ov chceli pripraviť špeciálny video megamix najväčších hitov, ktorý by mal byť hotový k dátumu ich 30. narodenín, t.j. 1. augusta 2016.

To Top