Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Maduar prichádza s novým tanečným singlom Party In Da House!

Maduar prichádza s novým tanečným singlom Party In Da House, ktorý dokončili po neuveriteľných 24 rokoch. Navyše pre fanúšikov pripravili jedinečnú možnosť vytvoriť si vlastnú oficiálnu verziu videoklipu.

Skupina Maduar vydáva novú skladbu s názvom Party In Da House, ktorou sa čiastočne vracia ku svojim koreňom z 90. rokov, kedy valcovala české a slovenské hitparády dancefloorovými hitmi ako Do It, I Feel Good, Love Me, či Mystic Partyalebo Space. Ide o zaujímavé spojenie so začatkom tanečnej tvorby kapely. Viac nám už povie jej zakladajúci člen Ladislav Matyinko.

„Počas minuloročnej oslavy 30. výročia od vzniku skupiny som sa prehrabával v našich archívoch a náhodou som natrafil na staré demo z augusta 1993. Išlo o jednu z našich prvých tanečných skladieb, ktorú zložil môj brat Juraj a ktorú sme z nejakého dôvodu vtedy nedokončili, takže zostala v „šuflíku“. Hneď ako sme si ju s bráchom vypočuli nám bolo jasné, že aj napriek viac ako 20 rokom nestratila nič zo svojho hitového potenciálu. Preto sme sa rozhodli, že len čo to bude možné, dotiahneme ju do konca a vydáme ako oficiálny singel.“

Reklama

Keďže v tom čase už mali naplánované 2 spoločné skladby – najprv Can U Feel It s Ivannou Bagovou, víťazkou Hlasu Česko Slovenska a následne Pohodový song s českou formáciou Holki – k realizácii sa dostali až počas tohto leta. Oslovili na opätovnú spoluprácu Mareka Vozára a pustili sa do toho.

„Bolo pre nás úžasné znovu počuť ten sound 90. rokov, ktorý mala v sebe pôvodná demo nahrávka. Na chvíľu sme boli znova tí mladí chlapci v Rimavskej Sobote, ktorí sa v obývačke skrčení za starým počítačom snažia priniesť na českú a slovenskú hudobnú scénu niečo nové. Treba si uvedomiť, že túto skladbu som zložil ešte o rok skôr, ako sme spolu s Erikom Arestom vytvorili Do It, či mnohé ďalšie veci, ktoré sa potom objavili aj na našom prvom albume, takže je pre nás doslova pokladom pripomínajúcim naše dancefloorové začiatky. Dokončiť ju bolo pre nás nielen veľkou výzvou, ale aj akousi morálnou povinnosťou z úcty k tomu, čo táto nahrávka reprezentuje, keďže bola na úplnom počiatku jednej éry česko slovenského hudobného priemyslu.“ doplnil Juraj.

Iron Maiden vydali po šiestich rokoch novú skladbu The Writing On The Wall

Bratia Matyinkovci si dali za cieľ zachovať atmosféru skladby a jej nádych 90. rokov, ale v úplne novom, aktuálnom šate. V tomto smere podľa nich odviedol úžasnú robotu práve Marek Vozár, ktorý dokázal spojiť pôvodný sound pesničky s novými trendami, výsledkom čoho je fantastická nadupaná skladba s chytľavým motívom.

Reklama

„Ako producentom všetkých našich deväťdesiatkových hitov nám bolo jasné, že pre dosiahnutie funkčného spojenia minulosti so súčasnosťou musíme do prípravy singla zapojiť aj mladých talentovaných ľudí, ktorí skladbe prinesú potrebnú sviežosť. Okrem Mareka sme preto pozvali na nahrávanie našu spolupracujúcu speváčku Ivannku Bagovú, ktorá naspievala famózne sprievodné vokály, čím opäť potvrdila, že patrí medzi našu spevácku špičku. My sme sa naopak vrátili k prejavu, ktorý bol pre nás v začiatkoch typický, a to k ragga rapu čiastočne prispôsobenému dnešnej dobe, takže má mierne „seanpaulovský“ nádych. Myslím, že celkovým výsledkom vyhovieme nielen tým naším fanúšikom, ktorí od nás očakávajú niečo nové a trendové, ale aj tým, ktorí chcú, aby sme spravili niečo v starom typickom duchu.“, vysvetlil Ladislav.

Juraj pokračoval: „Aj pri príprave klipu sme siahli po mladom štábe, ktorý pod vedením šikovného Romana Lorinčíka z Lučenca odviedol výbornú prácu – od natáčania až po finálnu postprodukciu. Samotný klip nadväzuje na filozofiu skladby a spája postupy z našej éry so súčasnou dobou. Takže sme siahli po klasických veciach ako je diskotékový klub, limuzína, atraktívna žena či koncertné vystúpenie, ale to všetko sme sa snažili zobraziť netradičným spôsobom. Namiesto masovej party v klube sme preto len my dvaja na rôznych, pre klub netradičných miestach, namiesto bujarej party v limuzíne máme len striedme posedenie a namiesto lascívnych party girls máme decentné stvárnenie ženskosti v podaní zvodnej Rommi Dováľovej. Naopak pri koncertnom vystúpení sme namiesto typického klubového pódia zvolili jednu z najväčších scén, aké boli tento rok na Slovensku postavené.“

Reklama
Kapela INEKAFE práve zverejnila novinku Všetky skladby sveta

Inak aj pri príprave videoklipu došlo k milému prepojeniu s minulosťou. Jednou zo 7 lokácií vybraných pre natáčanie bol aj známy bystrický klub Ministry. ktorého majiteľom je DJ Rudo Tuček. Ten bol v roku 1994 jedným z prvých objaviteľov skupiny Maduar a aj krstným otcom ich prvého albumu. Jeho firma zároveň stavala aj vyššie spomenutú scénu využitú v klipe.

S videoklipom Party In Da House je spojená ešte zaujímavosť. Členovia kapely pripravili pre svojich fanúšikov možnosť vytvoriť si vlastnú oficiálnu verziu klipu. V skladbe vyčlenili 2 krátke pasáže v dĺžke asi 30 sekúnd, ktoré môžu byť nahradené zábermi od fanúšikov. Primárne je to určené celé pre kolektívy – partie priateľov, kolegov v práci, spoluhráčov v tímoch, či rodiny – tie si môžu natočiť na mobil 2 krátke videá a poslať ich na mailovú adresu kapely. V prvom sa môžu ľubovoľne odprezentovať a v druhom môžu ukázať, ako sa vedia baviť. Ich video nahrávky budú doložené na predurčené miesto v klipe a vyexportované ako oficiálna verzia so špeciálnym názvom, ktorý si vymyslí konkrétny kolektív. Všetky takto vytvorené verzie kapela zaradí do špeciálneho playlistu na svojom YouTube kanáli. Tvorcovia verzie s najväčším počtom sledovaní získajú navyše súkromný koncert Maduaru a nový dvojalbum skupiny s osobným venovaním. Viac informácií na webe kapely – viď www.maduar.com/news.

Reklama
Peter Nagy prichádza po 12-tich rokoch s novým albumom

Za zmienku stojí, že už teraz sa do tejto aktivity rozhodlo zapojiť viacero nadšencov z Čiech, Slovenska i Ameriky – medzi nimi aj jeden majster sveta, ďalší majster Slovenska, jedna playmate, viaceré športové a tanečné kluby, diskotéky, rozhlasové stanice, majitelia obchodov a prevádzok, či celé rodiny. O tom, ako to prebieha, bude kapela priebežne informovať a zároveň vyzýva aj ďalších fanúšikov, aby neváhali a vytvorili si verzie so svojimi videami.

Na záver už len doplníme, že okrem nového klipu pripravuje Maduar v najbližších dňoch aj dvojalbum s názvom Hafanana The Best of Vol. 2, ktorý je po 20 rokoch voľným pokračovaním ich výberovky z roku 1997. Dvojalbum bude rozdelený na CD s tanečnými skladbami a CD s pomalými baladami. Okrem všetkých najväčších hitov z 90. rokov bude obsahovať aj 8 doteraz nevydaných nových skladieb vrátane singla Party In Da House. Na podporu dvojalbumu chystá skupina aj turné s rovnomenným názvom Hafanana The Best Of Tour.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

The Miženko Brothers pokračujú na letnej vlne a po roku opäť vydávajú nový singel. A ako svoje Voľno trávite Vy? Pred rokom mali fanúšikovia...

Správy

Mladý slovenský producent, DJ a skladateľ Dlugosh má na konte ďalší medzinárodný počin. Po tom, ako v minulosti zabodoval na vydavateľstve najlepšieho DJ-a sveta Dona Diabla,...

Novinky zo sveta hudby

Kapela Iron Maiden po šiestich rokoch vydala novú skladbu s názvom The Writing On The Wall, ktorú si môžete exkluzívne vypočuť. Metalová kapela nahrala...

Zaujímavosti

Hudobné trio z Košíc KATE EVANS, ktoré vzniklo len v júni tohto roka, vydáva svoj debutový singel About us. V obsadení spev, gitara a...