Novinky zo sveta hudby

Maduar vydáva nový singel v spolupráci s Ivannou Bagovou, víťazkou Hlasu Česko Slovenska!

Skupina Maduar sa pri príležitosti svojich 30. narodenín vracia do česko slovenského éteru s horúcou novinkou s názvom CAN U FEEL IT, ktorú pripravila v spolupráci s Ivannou Bagovou, víťazkou Hlasu Česko Slovenska!

Ako táto spolupráca vznikla a čo plánujú spoločne do budúcna nám už porozpráva viac Juraj Matyinko z Maduaru: “Ivannku sme oslovili ešte v auguste tohto roku ohľadom spolupráce pri našich koncertných podujatiach, kde sme potrebovali silný vokál, ktorý by zastúpil naše kooperujúce speváčky z minulosti. Ivannka sa v tomto smere ukázala ako ideálna kandidátka. Je absolútny profesionál a nielenže disponuje fantastickým hlasovým potenciálom, ale navyše má aj skvelý pódiový prejav, ktorým dokonale zapadla medzi nás, z čoho máme veľkú radosť. A hlavne je úžasným človekom s pozitívnym prístupom k životu.”

Ako ďalej prezradil, už pár dní po začatí spolupráce vznikla myšlienka spoločnej skladby, ktorá sa veľmi rýchlo začala aj realizovať. V spolupráci s Marekom Vozárom pripravili demo, z ktorého už po prvom vypočutí išla veľmi dobrá energia.

“Od začiatku som bol presvedčený, že máme v rukách hit.”, hovorí Juraj. “A keďže deti sú skvelým indikátorom hitového potenciálu skladby, dal som to vypočuť mojim dvom synom. Ich reakcia ma ohromila, okamžite si to chceli stiahnuť do mobilu a následne to počúvali dookola celé hodiny. Nič lepšie som si ako spoluproducent a spoluautor nemohol priať. Rovno sme sa pustili do prípravy singla.”

Veci sa následne zbehli veľmi rýchlo. Prišli prvé vystúpenia, prvé mediálne výstupy a nahrávanie vokálov v štúdiu. Samozrejme bratia Matyinkovci spolu s Ivannou všetko priebežne zaznamenávali aj na mobilné telefóny pre účely sociálnych sietí – cesty naprieč Talianskom, Českou republikou a Slovenskom, návštevy médií, zákulisie vystúpení, pobyt v štúdiu či rutinné každodenné činnosti spojené s ich pracovnými aktivitami. Vzniklo tak množstvo dokumentárneho materiálu, ktorý sa ukázal byť vhodným pre účely videoklipu k novej skladbe.

“Samotný videoklip je tak akýmsi “road movie” mapujúcim jeden pracovný týždeň kapely. Aj keď sa nejedná o profesionálne zábery, je výbornou mozaikou všetkého, čo sme za tých 7 dní zažili, koho sme za ten čas stretli, a odhaľuje našu prirodzenú tvár – akí vlastne sme. Celkovo ide z klipu veľmi pozitívna energia a svojou atmosférou sa perfektne hodí k samotnej skladbe, ktorá pojednáva o dobrom pocite z toho, keď môžete robiť to, čo vás baví. A nás hudba nielen baví, ale aj napĺňa.”, povedal Juraj Matyinko.

Kapela pri príprave singla Can U Feel It nenechala nič na náhodu. Mastering skladby zverila skúsenému producentovi v Holandsku, ktorý spolupracuje s poprednými európskymi tanečnými hviezdami a pre Maduar pripravil 2 verzie skladby. Do rozhodovania o výbere tej konečnej bolo zapojených aj 50 vybraných českých a slovenských DJ-ov, ktorí dostali v predpremiére k dispozícii obidve verzie singla na otestovanie a pomohli svojimi postrehmi zvoliť tú lepšiu. Viacerí z nich sa zhodli na tom, že sa jedná o najvydarenejšiu tanečnú vec z produkcie Maduaru od čias Do It.

Aktuálne sa tiež pripravuje viacero remixov určených pre kluby, z čoho jeden bude mimoriadne zaujímavý. Vzniká totiž priamo v Los Angeles pod dohľadom renomovaného amerického DJ-a a producenta, s ktorým sa Jurajov starší brat Ladislav zoznámil v Miami, kde majú Matyinkovci cestovnú agentúru.

Okrem spoločného singla pripravuje Maduar spolu s Ivannou Bagovou aj ďalšie aktivity. Prvou z nich je spoločné videoturné, na ktorom kapela spolu s Ivannkou ako špeciálnym hosťom predstaví prierez celej tvorby – od svojich akustických začiatkov až po súčasnosť. Druhou je remake romantickej balady Prosba, ktorú skupina vydala na svojom druhom albume v roku 1995, a teraz ju plánuje nanovo uviesť v Ivannkinom podaní.

Ako na záver konštatuje Juraj Matyinko: “Spolupráca s Ivannkou Bagovou je pre nás veľkou vzpruhou a silne nás motivuje pri našej ďalšej práci. Jej talent, energia a elán sú pre nás hnacím motorom, ktorý nás ženie vpred a ktorý dodáva našej tvorbe potrebnú sviežosť, ktorú sme mali v 90. rokoch. Sme jej za to veľmi vďační a tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity vyplývajúce z našej kooperácie. V blízkej budúcnosti dokonca uvažujeme aj nad prípravou jej sólového albumu.”

My samozrejme želáme Ivannke aj Maduaru veľa úspechov pri ich spoločných projektoch a dúfame, že sa im bude dariť.

To Top