Marek Dusil Blend (CZ) pripravuje nový album: my vieme podrobnosti!

0
2
views
Indie-folková kapela s presahom do blues a rocku! Tak sa charakterizuje kapela Marek Dusil Blend z Českej republiky, ktorá v súčasnosti nahráva druhý album. Ten, ako nám Marek Dusil prezradil, bude viac akustický, narozdiel od toho prvého. Všetko na vlastnú päsť!
Album plánujú dokončiť tento rok: “Nápad, nahrávat nějaké nové, případně dlouho zasuté věci přišel po té, co se můj kytarista Bany odstěhoval do Ostravy, a kapela hrála víceméně nárazově. Začal jsem chodit nahrávat základy písni pouze s akustickou kytarou ke svému kamarádovi a majiteli studia Just recordings, kde vzniklo i první album. Hodně jsem hrál sólově akusticky, a začal i pořádat akustický “pořad” Akustický řez kde kromě mne vystupují ještě další hosté s podmínkou, že musí být vystoupení v akustické podobě, což pro písničkáře je norma, ale pro kapely ne vždy. …”
Postupom času začal spolupracovať s mladým gitaristom Jáchymom Štětkom. Ten nahral ďalšie gitarové party k vznikajúcim piesňam,  a Marek sa rozhodol pre zmenu albumu z rockového na akustické. Začalo sa im dariť, a pridali sa aj hosťujúci hudobníci Petr Tichý (kontrabas) či David Babka (steel-gitara). Za bicie sa posadil Štěpán Smetáček, low whistle skvele zvládol Michael Komárek. Teraz kapela produkuje so Štěpánom Smetáčekom.
Album má momentálne 11 piesní, 3 z toho v angličtine: “Album s největší pravděpodobností vydám sám, pod labelem Just recordings, a zkusím opět distribuční spolupráci s Indies recordings, budou-li mít opět zájem. Nahrávací firma žádná zatím neprojevila nějaký zájem o vydání, ale to je asi v dnešní době stejně možná nedůležité…”