Interview

Mark Tremonti: Do kapely hľadajte tú najlepšiu osobu, nie toho najlepšieho gitaristu

Mark Tremonti je Grammy ocenený gitarista skupiny Alter Bridge, vlastného projektu Tremonti a možno si ho pamätáte ešte z čias slávy so skupinou Creed.

Aj keď Creed na tom boli gitarovými kreáciami asi na takej úrovni ako Nickelback, Mark od vtedy ale ušiel dlhú cestu a dnes patrí k jedným z najuznávanejších gitaristov. A niet sa čomu čudovať, na každom Alter Bridge albume kapela používa nové a nové ladenia, a strieda medzi rockovými songmi s chytľavým refrénom a 8-minútovými eposmi plnými gitarového orgazmu.

Nedávno sa Mark vyjadril k tomu, v čom je to kúzlo fungovania kapely, a vďaka čomu sa na turné navzájom nepozabíjate.

Na turné je najdôležitejšia osobnosť, ľudská povaha.

“Keď začínate kapelu, väčšinou vyberáte z ľudí z vášho mesta. A môže sa stať, že jeden chlapík sa stane tým, s ktorým po pár rokoch už v kapele chcieť byť nebudete. Keď začínate kapelu, musíte mať dobrý filter na ľudské povahy. Ako náhle podpíšete zmluvu, už je ťažké niečo meniť.

Mať v kapele dobrú osobu je omnoho dôležitejšie ako mať toho najlepšieho gitaristu alebo najlepšieho bubeníka. Nemusíte byť tým najlepším gitaristom, stačí, ak máte spôsob, čo vyhovuje vám. Pozrite sa na kapelu ako Black Flag: nefungovalo by im to, bez takého štýlu gitaristu, akého majú, ale keby ste ho postavili hrať s Metallicou, neznelo by to dobre.

Takisto, turné je mentálne veľmi zaťažujúce. Na cestách je osamelo. Ste v autobuse so zopár ľuďmi no často krát skončíte tak, že si robíte svoje. Ak strávite päť týždňov bez svojej rodiny, môže to byť až depresívne. Musíte pozerať vtipné filmy, hrať na gitaru a baviť sa s vašimi kamarátmi s kapely čo najviac. V dnešnej dobe proste musíte byť na cestách, inak kariéru mať nebudete.

Kapela ako Sixx:A.M. vydala album a na turné nešli. Keď ale vydali album a na turné vyrazili, vtedy začali naozaj rásť. Bez turné preraziť nemôžete. Musíte vyvážiť svoj domáci život s tým na cestách.”

Alter Bridge chystajú 8. Septembra vydať živák z koncertu v O2 Aréne v Londýne. Podľa chalanov to bol ten najväčší koncert v histórií kapely. Spolu so záznamom z koncertu (ktoré tvorí 2 CD) bude v balíku aj tretie s názvom Rarities na ktorom nájdete doteraz nevydané skladby, ktoré kapela za celé tie roky nahrala.

FavoriteLoadingUložiť do obľúbených

Štýlové retro ponožky
To Top