Zaujímavosti

MARQET se představuje s debutovým albem ME

Článok prečítate za: 1 min.

Po čtyřech letech tvorby a třech vydaných singlech, spatřilo světlo hudebního světa první album hudebního projektu MARQET. Pokřtěno bylo 21. února v holešovickém Vnitroblocku. 

Album vznikalo přibližně čtyři roky. Výsledkem je jedenáct skladeb, v nichž se mísí hudební žánry pop, soul, jazz, swing, drum´n´bass a funky. Za projektem stojí zpěvačka Markéta Plecháčová, která mimo jiné působí i v tanečním duu Verona. MARQET je však zcela jiný šálek kávy. Jedná se o sólový projekt zpěvačky, v němž realizuje své hudební touhy a nápady – skládá melodie a vytváří texty. O realizaci a aranžmá písní se stará kolega Luděk Fiala –  multiinstrumentalista, textař, skladatel a zpěvák.

Na křtu alba, který se konal koncem února v holešovickém Vnitroblocku se na pódiu spolu s MARQET představili ještě další dva umělci: violoncellistka Karin Černá a rapper Antwi Oduro známý z hudebního uskupení Notes from Prague.

Čítať viac!
Mladý slovenský multitalent predstavuje druhý singel Black Eyes!

MARQET má aktuálně na svém kontě tři vydané singly. Prvním byla skladba Belle, jejíž videoklip se natáčel v ulicích Londýna. Následovala hořkosladká balada Everytime, kterou doplnil netradiční hudební videoklip plný tance a emocí. A zatím posledním singlem byla letní akustická kytarovka s názvem Calling me.

Letos by se MARQET chtěla přiblížit více svému dalšímu cíli – živému vystupování. „Pokud se zadaří, dočkají se příznivci naší hudby i živých vystoupení, pro které bych ráda dala dohromady menší kapelu šikovných muzikantů,“ potvrzuje zpěvačka Markéta.

To Top