Koncerty

Marta Kloučková vyráží na turné s novým albem

Jazzová zpěvačka Marta Kloučková vyráží se svým kvartetem a novým albem Loving Season na jarní turné. Jednou ze zastávek je proslulý pařížský jazz klub Sunset/Sunside. Kvartet dále vystoupí ve Strakonicích, Broumově, Praze a spolu s hosty Davidem Dorůžkou a souborem Clarinet Factory na Jazz Festu v Poličce. 

Kvartet turné zahájí ve středu 20. 3. koncertem v rytířském sále Strakonického hradu, následují koncerty v Paříži – první z nich se koná v klubu Sunset/Sunside. “Moc se těšíme, je to pro nás čest, zahrát si v tomto proslulém klubu, kde hrají světové špičky. Velký dík patří Adéle Pudlákové z platformy Gigscene, která nám se zajištěním koncertu velmi pomohla,” říká o koncertu v Sunset/Sunside Kloučková. “Je skvělé, že máme možnost hrát v zahraničí, myslím, že je to pro umělce důležité, občas opustit ten náš `český rybníček` a vyjet ven,” dodává. Kvartet v Paříži vystoupí také v klubu Paris-Prague Jazz Club, koncert pořádá České Centrum Paříž. Koncertní cesta do Paříže se uskuteční i díky podpoře Nadace Život Umělce. 

Mezi jejich další zastávky patří Art Café Broumov (27. 3.), pražské studio Paměť (4. 4.) a konečně Jazz Fest v Poličce (12. 4.), kde se kvartet představí s hosty Davidem Dorůžkou a souborem Clarinet Factory  a album Loving Season tak zazní v plné parádě. V nedávné době album získalo druhou příčku v anketě o nejlepší album roku 2018, pořádané Českým Rozhlasem Jazz. 

Poslechněte celé album! 

Album Loving Season je debutem zpěvačky, textařky a skladatelky Marty Kloučkové (která také působí v tělesech SKETY, Concept Art Orchestra či v doprovodné kapele Barbory Polákové) a najdete na něm písně vzniklé v posledních pěti letech, ačkoli finální podobu mnohé z nich získaly až letos. 

Písní je dvanáct a autorkou většiny z nich je právě Kloučková, která některé z nich opatřila českými texty, další písně jsou zhudebněním tvorby americké básnířky Sary Teasdale. Dvěma skladbami přispěl Vít Křišťan, který je zároveň spoluautorem jedné ze dvou aranží pro Clarinet Factory. Album obsahuje i skladbu Davida Dorůžky – Song for Albert, kterou Kloučková česky otextovala a nese název Blíž. 

Album vyšlo 28. 11. u košického labelu Hevhetia a bylo pokřtěno 7. ledna v pražském Jazz Docku za účasti Davida Dorůžky a Clarinet Factory, Marta Kloučková Quartet chystá další koncerty na jaro: vystoupí v Paříži, v Broumově, Strakonicích a Praze, v kompletní sestavě i s hosty pak na Jazz Festu v Poličce.

Marta Kloučková vyráží na turné s novým albem
To Top