Zaujímavosti

Martin Brečko & Muse trio prinášajú Vianočné znamenie

Košický hudobník Martin Brečko v tomto predvianočnom období predstavuje svoju tematicky ladenú novinku s názvom Vianočné znamenie. Napriek tomu, že na koncertoch vystupuje prevažne sám, na svojej vianočnej piesni spolupracoval s troma talentovanými hudobníčkami.

Muse Trio v zložení Viktória Urdzíková (husle), Zuzana Lániková (klavír) a Tereza Dvorská (cello) spolu s Martinom 19. decembra spustili premiéru vianočnej piesne, o ktorej videoklip sa postaral kameraman Rajmund Petrík. 

Samotný videoklip natáčaný v prostredí krásnej košickej kaviarne Fontána vysvetľuje podstatu piesne, o ktorej text sa postarala spevákova manželka, Dominika. “Chceli sme podčiarknuť silu tých pravých hodnôt, ktoré tvoria Vianoce, a tak sme nimi v klipe ozdobili samotný vianočný stromček,” popisuje Martin zaujímavé video kameramana Rajmunda, s ktorým už v minulosti spolupracoval na singli Ako sa máš, nachádzajúcom sa na debutovom albume. S názvom Prvý ho na hudobnú scénu priniesol presne rok po víťazstve Košického zlatého pokladu 2016. Momentálne už pripravuje ďalší album, ktorý by mal svetlo sveta uzrieť budúci rok.

Vianočné znamenie nie je typickou vianočnou piesňou, hudobník ňou poukazuje na hlbokú podstatu Vianoc. “ Zámerom bolo, aby ľudia po vypočutí piesne zabudli na bežné starosti týchto dní a pokúsili sa spolu s nami zapáliť vo svete ozajstné vianočné znamenie, ktorým rozžiarime tieto Vianoce,” vysvetľuje silnú myšlienku piesne Martin.

To Top