Zaujímavosti

Martin Brečko predstavuje nový singel Taká ako ty!

Hudobník a skladateľ Martin Brečko sa pohybuje na hudobnej scéne už niekoľko rokov, no nepochybne najvýznamnejším sa pre pesničkára stal práve ten, v ktorom sa mu podarilo uspieť v známej autorskej súťaži Košický zlatý poklad. V roku 2016 sa stal jej víťazom s vlastnou piesňou Slová. Práve víťazná pieseň Slová odštartovala jeho sólovú folkovo-popovú dráhu.

Rok po víťazstve pracoval Košičan Martin Brečko na svojom debutovom albume s príznačným názvom Prvý. K albumu, ktorý obsahuje 11 vlastných piesní hudobník a gitarista absolvoval množstvo slovenských koncertov. Vo svojich živých sólových vystúpeniach využíva najmä metódu „loopovania“, nahrávania si podkladov a vokálov, čo budí dojem celej kapely na pódiu.

Na hudobnej scéne už nie je Martin Brečko žiadnym nováčikom, aj v minulosti sa mu podarilo s jeho kapelou The Letters umiestniť na pódiu Košického zlatého pokladu s piesňou Ty spíš. Aj v súčasnosti pracuje spevák na ďalšej svojej autorskej tvorbe a pomaly pripravuje nahrávanie druhého albumu. Najnovší singel s názvom Taká ako ty je dosiaľ najosobnejšou piesňou, ktorú napísal pre svoju manželku. Aj tento najnovší singel bude nepochybne súčasťou albumu, ktorý by svetlo sveta mohol uzrieť budúci rok.

V sobotu 17.11. Martin vystúpi v Poprade a už takmer tradične 16.12. aj na domácich košických vianočných trhoch.

Bližšie informácie o koncertoch nájdete na jeho webstránke www.martinbrecko.sk

To Top