Martina Javor predstavuje videoklip z debutového albumu ku skladbe Love Me!

0
23
views

Skladba Love Me je z debutového albumu Martiny Javor, White Lies Covered Eyes, ktorý vyšiel vo vydavateľstve go2stage. Autorkou textu je Martina Javor, o hudbu sa postarali Martina, Matúš Široký a Maroš Hečko!

Videoklip vznikol pod taktovkou Petra Javora v jeho štúdiu CreatiViews. Martinin brat Peter je aj autorom scenára, režisérom, kameramanom, strihačom a spolu s Jurajom Ráčekom sú tvorcami animácií.

“Môj brat sa pri tvorbe nechal inšpirovať starými počítačovými hrami. Tie nás napriek svojej nedokonalej grafike vždy dokázali dokonale vtiahnuť do ich sveta a tak nás nútili hrať hru znova a znova – podobne ako to robí dievčatko vo videu. Pravidlá detskej hry často platia aj vo svete dospelých, no naberajú iné rozmery.”: prezradila Martina.

“Leitmotívom skladby je láska. Duševná, ale aj fyzická. Každá žena  rozohráva svoje vlastné hry, lebo túži byť milovaná. Možno nám občas pritom môže pripomínať dobre známu hradnú bosorku, možno očarujúcu bytosť, možno obyčajné dievča a možno aj malé dievčatko.”: hovorí Peter.

Vo videoklipe účinkuje dievčatko Ella Šálek. Speváčku na stage obliekol módny návrhár Róbert Vrzala, o make-up sa postarala Ľubica Krajňáková a stage dekoroval Dominik Javor. Počas nakrúcania videoklipu v priestoroch Urban House sa stretli kreatívni tanečníci Otec Mirec, Branislav Bašista MNP, tanečník a spevák Samuel Hošek.

Hudbu Martiny Javor ste mali možnosť počuť na festivaloch Pohoda, Grape, Waves, Radio_Head Awards a mnohých iných akciách. S albumom White Lies Covered Eyes bola nominovaná ako debut roka 2015 na Radio Head Awards. Momentálne pracuje na ďalšom albume, tentokrát so svojou kapelou.