Martinská kapela Tÿshe debutuje s výborným albumom!

0
38
views

Debutový album NO DREAMS je výsledok polročnej spolupráce kapely TŸSHE z Martina. Album obsahuje 7 piesní vypovedajúcich o živote členov. Každá jedna vec na tomto albume vychádza z určitého prežitého obdobia. Texty pojednávajú o láske, spolužití, rozchodoch a o bežných životných situáciách, s ktorými človek prichádza do kontaktu. Môžete sa tešiť na poriadnu dávku emotional post-hardcore hudby!

„Snažíme sa čo najautentickejšie priblížiť život, ktorý žijeme.“ Tÿshe

Viac nám o piesňach prezradil frontman kapely Adam Augustín: “Text Wet Eyes, Bottle & Memories vznikol, keď som bol odcestovaný v zahraničí a nevedel som čo ďalej. Vrátiť sa späť alebo to ešte vydržať? Dlho som ho držal v hlave až sa nakoniec ocitol ako prvý na albume. Grey Roses zas pojednáva o posledných týždňoch pred ukončením môjho vzťahu. Dvaja ľudia snažiaci sa ísť spoločne, bohužiaľ v dvoch odlišných svetoch. Väčšina pesničiek je akási výpoveď a rozprávanie toho, čo som nedokázal povedať nahlas tomu, komu som mal. Give Me Your Hand nadväzuje na pesničku Grey Roses – obdobie po rozchode a všetky tie veci, ktoré má človek v hlave. Čo by mohlo byť a čo sa už nedá. V piesni Cold World sú hlavnou myšlienkou úteky pred svetom, pred priateľmi a pred rodinou. Spytovanie sa seba samého, či je to ok. V dobe, keď zomiera strašne veľa mladých ľudí občas chytí človek depku a dokáže to zhrnúť len v skrytých veršoch. Text piesne 24 bol napísaný symbolicky na moje 24. narodeniny. Tak ako v predchádzajúcich textoch je to opäť o nej. Stretol som veľmi veľa ľudí, spravil som príliš veľa chýb a nebol som na miestach, na ktorých som mal byť, keď to bolo potrebné. No Dreams – každý jeden človek ma nejaký sen a dokáže mu obetovať celý svoj život. Častokrát sa preto oddiaľuje od ľudí, pretože nemá na všetkých čas. Nie každý človek to chápe, keď to raz prežiješ a obetuješ všetko, čo máš do svojho sna, vtedy to možno pochopíš. My stojíme a vždy budeme stáť za každým, kto si plní svoje sny a bojuje za ne! Pieseň I Feel je pre mňa najosobnejšia pieseň z albumu. Vyhrotenie celého toho emocionálneho zmätku, čo sa nakopil za posledné obdobie. Myslím, že všetko čo som chcel povedať nakoniec je v tomto texte.”

Tip:  Kristína nakrútila k singlu „Mať Srdce“ krásny videoklip plný prírodných a folklórnych motívov!

Svoj debut No Dreams pokrstí Tÿshe dňa 4. marca v martinskom klube Kocka Rock Pub spoločne s kapelou Problem, ktorej v ten deň vychádza piaty radový album Victims Of Reality. Na koncerte si zahosťujú aj Status Praesents zo susedných Čiech. Viac info o udalosti nájdete TU.

Aktuálne novinky z diania v kapele Tÿshe nájdete na ich oficiálnej stránke https://www.facebook.com/tyshemt/.

Nenechajte si ujsť: