Na Mašekovom mlyne sa bude konať už štvrtý ročník festivalu Familiar!

0
3
views

Malý, kompaktný, no zároveň príťažlivý a vizuálne atraktívny festival prináša aj tento rok line-up, ktorý ulahodí uchu nejedného zábavy chtivého jedinca. V tohtoročnom line-upe nájdete všetko, od dychovky až po rock´n´roll.

Zoskupenie Gulov Pelech snáď netreba príliš predstavovať – originálne texty a chytľavé melódie už roztancovali nohy nejedného lokálneho fanúšika. Chalani sa po niekoľkoročnej pauze vracajú v plnej paráde na náš festival a preto veríme, že oslovia nielen nostalgických, ale aj nových fanúšikov. Mládežnícka dychovka Bánovčanka vás zaručene prekvapí originálnym spracovaním songov, ktoré dávno poznáte. Tento nadupaný orchester sa vám zaručene zaryje do spomienok, preto ho určite nepremeškajte.

Nitriansku funk-popovú kapelu Sematam zaručene poznáte vďaka ich letnému hitu De ste?! Toto veselé zoskupenie je ako stvorené na letné tancovačky a sme si istí, že vás zabavia aj na našom Familiari. Nitriansku hudobnú scénu budú reprezentovať aj Dirty Disco Rockers, energetickí páni, ktorí v svojej tvorbe spájajú prvky electra, psychedélie, jazzu či drum&bassu. Na koncertoch kombinujú neslýchané s nevídaným – ich vlastné vizualizácie dokonale  podčiarknu váš zážitok.

Druhú polovicu festivalu naštartuje mladá bratislavská kapela Queer Jane, ktorej tvorba je ovplyvnená najmä kapelou The Beatles. Trojica hudobníkov sa tento rok predstaví aj na maďarskom festivale Sziget. O tom, že to kapele naozaj skvele hrá sa vďaka nám môžete presvedčiť aj vy!

KOLAZ 2

Bratislavskú hudobnú scénu reprezentuje aj kapela King Shaolin, ktorá má za svoje krátke pôsobenie odohraté už 2 klubové turné a niekoľko letných festivalov na Slovensku i v Európe. Ich poslaním je robiť hudbu, ktorá bude napĺňať deti i starších. Rovnaký cieľ má i Festival Familiar, preto sa na túto kapelu naozaj tešíme.

Posledné dve mená tohtoročného line-upu spája jedinečný frontman – Michal Štofo Štofej. Hudba z Marsu je zoskupenie, ktoré sa po 4 rokoch nečinnosti vracia na hudobné pódiá. Táto výborná koncertná kapela je zárukou toho, že si na našom festivale dosýta zatancujete. Mišo spolu s manželkou Lulu vystupuje pod názvom Dynamo team. Tento electro-pop projekt v sebe spája hneď niekoľko žánrov (pop, disco, electroclash, dub etno music či big beat) a vytvára tak neokukanú skladačku, ktorá sa na Slovensku len tak nevidí. Preto si takýto originálny zážitok si nenechajte v žiadnom prípade ujsť!