Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Medial Banana a Polemic vyrážajú na spoločné turné

Obľúbené kapely Polemic a Medial Banana už v marci vyrážajú na spoločné turné ‘Staré časy Tour’, ktoré nedávno úspešne zahájili vypredaným koncertom v Prahe.

Veľkolepú show postupne predstavia v siedmich slovenských mestách a spoločne vystúpia aj v Brne.Upútavku tohto vydareného hudobného spojenia mali fanúšikovia možnosť zažiť už počas minuloročného festivalu Uprising. “Na pódiu bola perfektná energia a verím, že sme to prenášali aj na ľudí. Radi si to zopakujeme vo všetkých mestách, v ktorých budeme hrať,” hovorí gitarista kapely Polemic Michal Novácky.

Turné nazvali podľa spoločnej skladby, ktorú spolu s Medial Banana predstavili minulý rok. “Po dobrých ohlasoch na festivale sme sa spoločne rozhodli, že túto šou prenesieme do klubov, predĺžili sme ju a dali sme do nej nové prvky,” dopĺňa frontman kapely Polemic Peter Petko Opet. 

Reklama

Na pódiu sa tak stretnú dve maximálne pozitívne naladené hudobné zoskupenia, ktoré spojili obľúbené jamajské žánre ska a reggae. Počas koncertu budú hrať dve sady bicích, dvaja klávesáci, tri gitary, dopĺňať ich bude množstvo spevov a dychové nástroje.

“Bude to obrovské,” avizuje Pokyman z kapely Medial Banana a dopĺňa: “Je to spolupráca, ktorá sa črtala dlhé roky. Chalani z kapely Polemic sú u nás pioniermi nám veľmi blízkeho žánru. Z našej spoločnej skladby sme nadšení a skvelé bude aj turné, už sa na to veľmi tešíme.” Počas koncertu zaznejú aj nové skladby oboch kapiel z pripravovaných albumov, od Medial Banana vychádza novinka s názvom ‘Nedotknuteľní’ už v apríli. Polemic len pred pár dňami zverejnili nový singel ‘Dokonalý zločin’. 

Staré časy tour 2020 zavíta do Nitry, Banskej Bystrice, Trenčína, Košíc, Prešova, Brna, Bratislavy a poslednou zastávkou klubovej tour bude mestečko Hruštín, do ktorého sa chalani špeciálne tešia. “Boli sme tam už viac krát, vždy sme mali plno a bola skvelá nálada a energia,” spomína na koncertnú metropolu Oravy spevák kapely Medial Banana Erik Šulc. Na koncertev Bratislave zároveň Polemic a Medial Banana pokrstia limitovaný vinyl Staré časy, ktorý vyjde pri príležitosti spoločného turné.

Reklama

Termíny najbližších koncertov Staré časy tour 2020:

05.3. Nitra – Nájomná jednotka 210
06. 3. Banská Bystrica – Urban Spot
07. 3. Trenčín – Piano Club
13. 3. Košice – Tabačka Kulturfabrik
14. 3. Prešov – PKO Čierny Orol
18. 3. Brno – Fléda
26. 3. Bratislava – Majestic Music Club
18. 4. Hruštín DK

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

Spevák a zakladateľ legendárnej kapely Omega Kóbor János zomrel vo veku 78 rokov. Informovala o tom kapela Omega na svojom oficiálnom Facebooku. „Týmto Vám...

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Koncerty

Viac ako 40 mien dnes zverejnili organizátori maďarského Sziget festivalu, popri headlineroch Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon sú v zozname aj hviezdy...

Reklama