Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Medzi skupinou MADUAR a ich bývalým členom Erikom Arestom sa schyľuje k súdnemu sporu!

Dôvodom má byť údajné porušovanie práv zo strany Erika a jeho agentúry Urbano pri hosťovaní na veľkých 90’s festivaloch!

„Chceme len nastaviť určité hranice, ktoré sú z nášho pohľadu prekračované, na čo už viac ako 2 roky upozorňujeme nášho ex-člena a jeho agentúru, ale bohužiaľ to nemajú záujem riešiť. Sme totiž presvedčení, že nejde len o neetické konanie, ale dochádza aj k porušovaniu našich práv a oprávnených obchodných záujmov. Aj preto sme sa obrátili na advokátsku kanceláriu Zathurecky InPaRtners v Banskej Bystrici, ktorá je špecialistom v oblasti nekalej súťaže. Prvým krokom bude zaslanie predžalobnej výzvy Erikovi Arestovi, Ivane Poláčkovej a agentúre Urbano, v ktorej ich posledný krát požiadame, aby upustili od svojho, podľa nás, nezákonného konania. Ak nedôjde k náprave, podnikneme ďalšie kroky.“ uviedol Juraj Matyinko z Maduaru.

Pokračuje jeho brat Ladislav: „Hovorí sa, že tí, čo sú zvyknutí dávať, musia nastaviť hranice, lebo tí, čo sú zvyknutí brať, žiadne nemajú. A to je aj Erikov prípad. Už v 90. rokoch, keď  sme ho prijali do našej kapely, v nej postupne našiel všetko, o čom by iní chlapci v malom okresnom meste mohli len snívať – technické vybavenie, manažment, agentúrne zázemie, vydavateľstvo, či špičkovú speváčku. To všetko sme zabezpečili my a nemali sme problém ani s tým, aby sme presadili jeho skladby do médií a vytvorili z nich hity. Horšie to bolo, keď mal on niečo spraviť pre ostatných v kapele. Nevedel sa napríklad zmieriť s tým, aby išla von skladba aj od iného autora, ako je on, alebo s tým, aby sa v nej objavil niekto iný. A to malo svoje dôsledky, Maduar začal byť čoraz viac prezentovaný ako dvojica, hoci sme boli piati. Stačí si pozrieť naše prvé 2 klipy. Pri našej zaneprázdnenosti sme si nevšimli, že Maduar niekto bez nášho vedomia zneužíva na prípravu projektu MC Erik a Barbara a berie si našu speváčku, zmluvné vydavateľstvo a výsledky našej 8-ročnej práce . Po svojom odchode nás chcel pripraviť aj o to posledné, čo nám zostalo – značku Maduar, aby sme ako kapela nemohli pokračovať ďalej. Nechýbalo veľa a naša kapela by bola vtedy definitívne zmizla zo sveta.”

Reklama
Rusínska speváčka Ivana Brillová predstavuje emotívnu baladu o láske

Situácia sa podľa nich zopakovala aj po 20 rokoch. “V roku 2014 sme sa pri okrúhlom výročí od vydania nášho prvého albumu rozhodli zabudnúť na minulosť a pozvať ho aj s Barbarou na naše turné, aby sme vyšli v ústrety našim fanúšikom. Plánovaných 20 spoločných koncertov obidvaja odmietli, tak sme ich absolvovali bez nich. Erik sa nám však neskôr ozval s tým, že sa mu ako DJ-ovi veľmi nedarí, a preto by sa k nám rád pridal. Ponúkli sme mu ďalších 10 termínov, na 7 z nich sa aj zúčastnil ako náš hosť. Rok na to sme ho na jeseň pozvali na ďalších 5 našich koncertov. Opäť mal od nás k dispozícii kompletné zázemie – agentúrny servis, reklamných a mediálnych partnerov, honorár, dopravu či ubytovanie. A ako sa sám vyjadril, koncerty s nami ho opäť nakopli a dodali mu chuť a sebavedomie vrátiť sa na pódiá. Keď sme videli jeho nadšenie, súhlasili sme aj s tým, aby mohol vystupovať s našou dlhoročnou spolupracujúcou vokalistkou Ivanou Poláčkovou, s ktorou sa zoznámil na našom turné. A to aj napriek tomu, že ju na spoluprácu oslovil bez nášho vedomia a dozvedeli sme sa to len od Ivany.” vysvetlil Juraj.

Domi Stoff z King Shaolin prichádza so sólovým albumom v slovenčine

Ladislav pokračuje: “Erik však opäť len bral a zabudol dávať. Kým my sme mu ponúkli 32 vystúpení a tiež našu speváčku, tak bilancia z jeho strany je nula. A od roku 2016 dokonca mínus 11. Po začatí spolupráce s Ivanou podpísal zmluvu s českou agentúrou Urbano, ktorá je exkluzívnym zástupcom zahraničných hviezd 90. rokov pre Čechy a Slovensko a spoluorganizátorom veľkých 90’s festivalov. Na tie začala pretláčať aj Erika, on však nemá vlastný repertoár, a tak sa na nich prezentuje s hitmi kapiel, v ktorých pôsobil, a spolu s agentúrou sa snažia navodiť dojem, že je ich nástupcom. Keď sme sa proti tomu ako Maduar ohradili, tak nám telefonicky oznámil, že keď sa nám nepáči, tak požiada Urbano, aby sme sa neobjavili na žiadnom podujatí, kde bude on s Ivanou. Nuž a za posledné 2 roky ich bolo už 11.”

Reklama
MADUAR oslavuje 35 rokov novým singlom a špeciálnym online koncertom

“Preto je čas, aby sme mu nastavili nejaké hranice. Zároveň budeme každého z organizátorov upozorňovať, aby nenapomáhali tomuto zoskupeniu v jeho prípadnom protizákonnom postupe a zdržali sa všetkého, čo by mohlo poškodzovať práva a oprávnené záujmy členov skupiny Maduar. Samozrejme, je úplne v poriadku, ak sa na podujatiach tohto typu predstaví v súlade s tým, čo reprezentuje – s repertoárom Erika Arestu z jeho 2 sólových albumov, s novými skladbami vyprodukovanými pod značkou MC Erik feat. Ivana, alebo s hitmi formácie MC Erik a Barbara, ak to Barbare, resp. jej právnym zástupcom neprekáža. Vtedy sme ochotní ho aj opäť prizvať ako nášho hosťa pri skladbách z prvého albumu, a vyjsť tak v ústrety nielen usporiadateľom, ale hlavne našim fanúšikom.”, uzatvára Juraj Matyinko.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Skupine Maduar sa aj napriek komplikovanej situácii v kultúre podarilo pripraviť niekoľko zaujímavých aktivít spojených s oslavou jej 35. narodenín.Prvou z nich je nový singel...

Správy

Skupine Maduar sa aj napriek komplikovanej situácii v kultúre podarilo pripraviť niekoľko zaujímavých aktivít spojených s oslavou jej 35. narodenín. Prvou z nich je...

Koncerty

Legendárna skupina Maduar prekladá svoje turné na rok 2021. Členovia Ladislav a Juraj Matyinkovci sa rozhodli ponechať si len jeden exkluzívny koncert na amfiteátri v...

Koncerty

Už po tretí krát sa sála Domu kultúry v Štóse dňa 27. novembra 2019 zmenila na koncertnú miestnosť. Občianske združenie Milan Štefánik, s podporou obce Štós,...