Koncerty

Medzinárodná súťaž hudobníkov Líheň začala aj v Poľsku!

 Nejen v českých hudebních klubech, ale poprvé i v sousedním Polsku, se ve čtvrtek rozběhla první kola osmnáctého ročníku jedné z nejstarších a nejvýznamnějších mezinárodních klubových soutěží amatérských hudebníků LÍHEŇ 2019! A i postupující z prvního kola jsou mezinárodní. 

„Poprvé jsme soutěž pořádali v Polsku – v klubu Boss Garage Pub, který nám ke spolupráci doporučili naši dlouholetí spolupořádající kolegové z polského hudebního portálu Próbownia.online. A musíme přiznat, že po návštěvě prvního kola, jsme za toto rozhodnutí hodně vděční. Skvělá atmosféra, skvělá organizace a pohoda se nesla celým koncertem a myslím, že si to užili jak hudebníci, tak návštěvníci. Věříme, že se popularita soutěže Líheň v Polsku a v Krakowě rozroste a klub bude brzy každý čtvrtek praskat ve švech,“ podělil se o své pocity ze začínající spolupráce a rozšíření soutěže za hranice ředitel Líhně Marek Slonina. Ten se také stal moderátorem prvního večera a velmi solidně se popasoval s moderováním v polském jazyce. V něm také vyhlásil výsledky, aby hosté v klubu věděli, jak vše skončilo, nicméně kvůli účasti jedné české kapely nakonec kombinoval oba jazyky. „Verdikt osmičlenné česko-polské poroty byl velmi vyrovnaný, když o postupu do dalších bojů rozhodl jeden jediný bod ve prospěch polské skupiny EIER z města Sosnowiec. Ostudu ale rozhodně neudělal jediný český zástupce v tomto kole – ostravská parta Coincidence, které porotci prorokují hvězdnou budoucnost,“ dodal Slonina.

V dalších klubech se z postupu radovaly skupiny Víčko z Brna a Hard Balls z Nového Jičína. Soutěž měla v tomto ročníku hned od prvního kola několik „poprvé“. Mimo pořádání v Polsku bohužel hned i první kolo, kam dorazili jen dva soutěžící. V havířovské Stolárně odehrály ze zdravotních důvodů jen dvě kapely. To příjemnější „poprvé“ měli v karvinském Hard Cafe. „Takové zahájení ročníku Líhně jsme tady ještě neměli! Hned u první kapely Hard Balls nám všem v porotě spadla čelist a měli jsme téměř jasno o vítězi. Osobně vidíme hned první kapelu tohoto ročníku jako favorita na vítězství! Všechny kapely byly skvělé, ale vítěz byl jasný,“ popsal za karvinský klub šéf poroty Pitris. 

Líheň tedy odstartovala a od této chvíle budou moci fanoušci dobré muziky zamířit každý týden zdarma do zmíněných klubů na tři soutěžní kapely a podpořit zajímavé hudební projekty. Další informace k soutěži Líheň 2019 a programu jednotlivých kol najdou zájemci na www.lihen.cz a FB profilu soutěže.

Medzinárodná súťaž hudobníkov Líheň začala aj v Poľsku!
To Top