Zaujímavosti

Medzinárodná súťaž hudobníkov oslavuje plnoletosť!

Plnoletosťou a hlavne výrazne medzinárodným charakterom sa môže v tomto roku chváliť jedna z najstarších a najvýznamnejších súťaží amatérskych hudobníkov nielen v Českej republike – Líheň! Od tejto chvíle sa k účasti v nej začínajú hlásiť hudobníci z celej Európy a historicky prvýkrát sa budú medzi sebou stretávať nielen na pôde českých klubov, ale aj v Poľsku!

“Osemnásty ročník sme chceli osláviť posunom niekam ďalej a ako inak dosiahnuť ešte väčšej atraktivity, než dať možnosť kapelám zahrať si nielen v iných mestách, ale aj v iných krajinách?” Pýta sa Marek Slonina – riaditeľ súťaže z havířovskej produkčnej agentúry Viking agency. “Dodržíme to zásadné a síce vystúpenie kapiel vždy po troch v každom kole a tradične aj namiešame zaujímavý kokteil kapiel medzi sebou z rôznych krajín, ale hlavne dáme tento rok prvýkrát možnosť kapelám vystúpiť za hranicami českej krajiny. Práve v porovnaní s inými kapelami s inými vplyvmi a tiež pred inými fanúšikmi počas živých vystúpení posúva mladé a amatérske kapely ďalej a je to určite viac, než čo získajú počúvaním nahrávok zahraničných vzorov,” dodáva.

K tradičným lokalitám, kde sa súťaž každoročne odohráva, pribúda tento rok prvýkrát klub v Poľsku – konkrétne v meste Krakow – Boss Garage Pub, ktorý bude hostiť najmä drsnejší rockovej kapely. “Klub je to naozaj undergroundový, ale skvele situovaný neďaleko krakovských pamätihodností, takmer v centre, s vlastným parkoviskom a možnosťou lacného ubytovania v okolí. Presne také niečo sme hľadali a vďaka spolupracujúcemu poľskému hudobnému portálu Probownia.pl sme aj našli. Stávame sa tak výraznejšou medzinárodnou súťažou a v budúcom roku plánujeme rozšírenie aj do ďalších európskych krajín. Veríme, že nám s tým pomôžu aj noví partneri, ktorých samozrejme stále hľadáme,”: predstavuje ideu” plnoletosti riaditeľ súťaže s tým, že v tejto chvíli je ale hlavná informácií spustenie prihlášok.

Na internetových stránkach súťaže www.lihen.cz a FB profile súťaže nájdu záujemcovia zo strany hudobníkov podrobné informácie, ako sa hlásiť a ako dostať šancu získať zaujímavé skúsenosti aj rad atraktívnych cien. Termín ukončenia príjmu prihlášok je síce na konci februára, ale aj tu platí, že kto skôr príde, má väčšiu šancu vystúpiť. Odborná porota totiž bude nahrávky počúvať postupne a tiež postupne skladať prvé kola súťaže, ktorá prebehnú vo všetkých kluboch svorne 7. marca, “dodávajú usporiadatelia.

To Top