Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Meky Žbirka sa v karanténe nenudí, fanúšikov učí akordy svojich najväčších hitov a mieri na filmové plátno

Spevák Miro Žbirka sa s karanténou vyrovnal po svojom. Pripravuje nový dokumentárny film o svojom živote, koncertné DVD, ďalšie diely obľúbeného televízneho programu, špeciálne kinoakustické turné, rozsiahly spevník akordov a do toho všetkého ešte stíha online koncerty a svojich fanúšikov učí akordy svojich najväčších hitov.

DVD s kompletným záznamom minuloročného megakoncertu na oslavu Mekyho 40 rokov na scéne vychádza už 11. mája 2020. Na koncerte sa zúčasnilo aj mnoho exkluzívnych hostí ako Katarína Knechtová, Martha, Eddie Reader, svetoznámi anglickí a americkí hudobníci, s ktorými Meky nahrával Double Album a veľké hity úspešnej štyridsaťročnej kariéry sú zárukou vždy príjemne stráveného času.

Meky sa tento rok vráti aj na televízne obrazovky. Konkrétne do nových častí druhej série jeho hudobnej talkshow Doupě, ktorú vysiela Česká televízia. Miro Žbirka v relácií opäť zaspieva, ale hlavne vyspovedá mnoho zaujímavých hostí.

Reklama
Titulnú skladbu k filmu Známi neznámi naspieval Tomáš Maštalír s Tinou

“Je toho dosť, čo máme tento rok stihnúť.  Musím sa na to dobre pripraviť, ale všetko sa vzájomne dopĺňa . Teším sa, ze sa podarilo dokonciť dokumentárny film “MEKY”, dostať do neho zaujímavé veci, ľudí, miesta aj piesne. Bolo to náročné nakrúcanie, ale režisér bol neúnavný a dostal zo mňa aj to, čo o sebe neviem,“ povedal o plánoch a novom dokumente Miro Žbirka.

Hudobný a životný príbeh Mira Žbirku sa po životopisnej knihe Zblízka od Honzu Vedrala objaví aj v dokumentárnom filme. Režisér Šimon Šafránek, držiteľ Českého leva a ďalších cien za výborný dokument King Skate, ho s Mekym nakrúcal celý minulý rok v Prahe, Bratislave a Londýne.

Milo Kráľ predstavuje ďalší videoklip, do septembra máme počítať ešte so štyrmi

Nakrútený materiál obohatí aj množstvo unikátnych záberov, ktoré štáb objavil v archívoch počas príprav. Nový dokument by sa mal do kín dostať už v lete. K filmu sa pripravuje aj exkluzívne CINEMA ACOUSTIC TOUR 2020, ktoré sa na jeseň zastaví vo vybraných slovenských a českých mestách. Termíny a miesta koncertov budú zverejnené už čoskoro.

Reklama

Pre všetkých, ktorí si chcú zahrať a zaspievať skladby Mira Žbirku so správnymi akordami a textom výjde tento rok špeciálny spevník Songbook. Takmer všetky skladby z úspešnej viac ako štyridsaťročnej kariéry speváka a skladateľa  doplnia príbehy vzniku jednotlivých skladieb, ktoré z Mekyho spomienok napísal český hudobný publicista Vašek Hnátek.

Speváčka Bara predstavila novú skladbu Maľujem vlastnú tvár

“Zo vznikajúceho spevníku mám radosť, snažil som sa spomenúť si na príbehy piesní, z ktorých sa mnohé objavia aj na novom Best Of 3CD, ktoré na Cinema Acoustic Tour aj pokrstíme,“ dodal na záver Miro Žbirka.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Jedno ráno sa prihnal vietor a do sveta nás navždy rozfúkal. Spieva sa v refréne titulnej piesne filmu Známi neznámi, ktorú naspieval herec Tomáš Maštalír so...

Kapely

Priaznivci jazzového AMC Tria budú mať možnosť vidieť túto formáciu počas leta na viacerých podujatiach. Hosťami niektorých vystúpení budú Ulf Wakenius a Peter Lipa. Na...

Koncerty

Kapele Peter Bič Project ide karta – čo skladba, to mega hit! Aj ich najnovšia pohodová pesnička Máj sa fanúšikom i hudobným redaktorom mimoriadne páči...

Koncerty

Štefan Štec a Fajta pripravujú program na letné turné, na ktoré ich fanúšikovia už netrpezlivo čakajú. Zaznejú hity  Urvala sia struna, Báči Jašov, Idu sobi...