METAL UNLEASHED – koncert domácej metalovej scény v Levickom Erku

0
5
views

V sobotu 8.10. sa v Leviciach predstavia štyri Slovenské Metalové kapely.Achsar, AprilWeeps, Dysanchely a Ohen zahrajú svoje našlapané sety práve v klube Erko.

Prvou kapelou večera budú Trnavčania OHEN. Blackenedsymphonic metal s tematikou apokalypsy a duchovných zápasov odpáli koncert piesňami z pripravovaného druhého albumu ako aj z prvotiny Mortal Man. Ohen si po poslednom aprílovom koncerte s ObscureSphinx spravili pauzu na tvorbu nového materiálu a je sa na čo tešiť.

Ako ďalší prídu predstaviť svoju nový albumDysanchely, takisto z Trnavy.  So svojim albumom Reborn, ktorý bude vydaný pod Gothoomproductions prídu rozdúchať vetry death metalu. Dlhoroční svetáci rozžeravia svoje gitary a naložia vám nekompromisný melodicdeath metal.

Ďalším hosťom alebo už aj vyvrcholením večera bude kapela AprilWeepsz Dunajskej Stredy. Atmospheric Metal s očarujúcou speváčkou ako aj s poriadne režúcim growlom. Naposledy ste ich mohli vidieť ako predskokanov na bratislavskom koncerte holandskej kapely EPICA.

Absolútny vrchol večera bude domácetelesoACHSAR. Svojou tvorbou sa zapísali ako slovenská odpoveď na ENSIFERUM. Práve ich debut Septentrionalis sa pohráva s témami mytologických bojov a hrdinských činov. Nepochybne jedna z najlepších slovenských metalových kapiel. Ak máte radi poriadne tvrdé gitary a našlapané bicie s príchuťou blacku a arómou folku tak Achsar sú presne to po čom by ste mali siahnuť.