Novinky zo sveta hudby

Metalcorová kapela Cold of the Ocean vydáva svoj prvý singel!

Metalcorové zloženie zo stredného slovenska vydalo na svetlo sveta svoj prvý singel s klipom ku skladbe “Castaway”.

Energická pieseň s chytľavými riffmi a vokálmi, plná emócií – tak sa dá v skratke opísať novinka ktorú len pred pár dňami vydali. Skladba je o utrpení človeka ktorý zostal sám a opustený, cíti len beznádej,hnev a smútok. Presne ako stroskotanec ktorý zostal na opustenom ostrove.

Je to váš prvý singel, aké máte očakávania?

Každá kapela niekde začínala. Samozrejme je to prvý singel ktorý sme ako kapela vydali a dali sme si na tejto piesni naozaj záležať. Veľmi nás zaujíma názor ľudí ktorí si skladbu vypočujú. Tešia nás pozitívne ohlasy, a z negativnych sa snažíme poučiť a zdokonalovať sa ďalej. My sa do hudby snažíme dávať všetko čo cítime a ďalšie skladby nebudú výnimkou.

A čo vaša ďalšia tvorba?

Momentálne máme rozrobené ďalšie veci. V najbližšej dobe máme v pláne vydať ešte jednu pieseň, potom nás Danny na pár mesiacov opustí, ale v tvorbe budeme pokračovať ďalej. V roku 2019 plánujeme vydať “full length” album kde si každý nájde niečo “svoje”.

Ste v skalnom zložení spev,gitara a bicie, plánujete do budúcna rozšíriť miesta v kapele?

Nie je to naša priorita. Momentálne je dosť obtiažne nájsť ľudí, ktorí by mali aspoň podobné predstavy ako my. Zosynchronizovať päť ľudí hudobne a mentálne je naozaj obtiažne a preto sa s obsadením do kapely neponáhľame.Chceme aby to v kapele fungovalo po každej stránke a preto to nechávame na ten správny čas.

Text ku piesni Castaway je v angličtine, plánujete do búducna aj slovenské texty?

Angličtina je pre nás priorita, je to jazyk na ktorom sme hudobne vyrastali. Skúšali sme aj slovenské texty ale tam to aj skončilo. Slovenčina je v tomto hudobnom štýle jazyk skôr nepoužiteľný a taktiež sa nezameriavame len na fanúšikov takejto hudby len zo Slovenska.

Text je väčšinou výsada frontmanov kapiel,platí to aj u vás?

Áno, texty skladá náš spevák Danny. Vyplývajú väčšinou z reálne prežitých situácií a pocitov. Danny miluje písanie textov, nikto mu do toho nejak “nekecáme”, vždy príde s textom ktorý nás osloví. O hudbu sa starám ja (Vic pozn. red.) a finálne verzie každej skladby riešime samozrejme spoločne. Ako som spomínal, momentálne pracujeme na ďalšej piesni a klipe, ktorá by mala byť von čoskoro. Náš plán je nahrať album a začať koncertovať, už sa nevieme dočkať keď budeme môcť stáť na pódiu a naše piesne hrať ľuďom naživo, zdieľať s nimi našu energiu.

Foto: https://www.instagram.com/filipizr


Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top