Zaujímavosti

Metallica naposledy v Prahe zahrala skladbu Jožin z Bažin, môžeme sa aj teraz tešiť na český cover?

Metallica vystúpila v rámci WorldWired tour 2018 – 2019 aj v pražskej O2 aréne. “Veľkonočný” koncert sa samozrejme niesol v duchu legendárnych hitov a nechýbalo ani jedno veľké prekvapenie. Kapela v Prahe zahrala legendárnu českú skladbu Jožin z Bažin!

Metallica vystúpi už 18.8.2019 aj v stovežatej Prahe na letisku Letňany. Všetci držitelia vstupeniek budú mať opäť možnosť si zadarmo stiahnuť MP3 so záznamom z navštíveného koncertu.

Záznam bude mastrovaný tímom, ktorý sa podielal na albume Hardwired… to Self-Destruct a bude možné ho získať po naskenovaní alebo zadaní čiarového kódu zo vstupenky na stránke https://scan.livemetallica.com/

Minulý rok sme boli svedkami coveru legendárnej českej skladby Jožin z Bažin od Ivana Mládka. Zahrá Metallica nejaký špeciálny cover aj na tohtoročnom pražskom koncerte?

Metallica je americká heavymetalová skupina založená v roku 1981 v Los Angeles. Zakladajúci členovia sa zoznámili vďaka inzerátu v losangeleských novinách, ktorý podal bubeník Lars Ulrich.

Jadrom skupiny sú bubeník Lars Ulrich, spevák a sprievodný gitarista James Hetfield, a sólový gitarista Kirk Hammett. V úlohe basového gitaristu sa vystriedalo viacero muzikantov, v súčasnosti je ním Robert Trujillo. 

To Top