Koncerty

Metallica nesklamala a v Prahe opäť zahrala legendárnu skladbu Jožin z Bažin!

Americká heavymetalová kapela Metallica po vyše roku v Prahe predviedla dokonalú show plnú efektov ale hlavne setlist plný legendárnych skladieb, ktoré ku Metallice patria už po dlhé roky!

Kapela prišla na pódium s miernym meškaním niečo po 20:00, ale to dav vyše 70-tisíc nedočkavých fanúšikov vôbec nevyviedlo z mieri. Pri takomto megakoncerte sa stým proste počíta. Metallica zahrala na pódiu 18 hitov (mimo intra), ktoré doplnila o jeden hit priamo z Českej republiky.

Takto vyzeral setlist koncertu kapely Metallica v Prahe:

The Ecstasy of Gold
Hardwired Intro
Hardwired
The Memory Remains
Ride the Lightning
Harvester of Sorrow
The Unforgiven
Here Comes Revenge
Moth Into Flame
Sad but True
The Day That Never Comes
Frantic
One
Master of Puppets
For Whom the Bell Tolls
Creeping Death
Seek & Destroy
Spit Out the Bone
Nothing Else Matters
Enter Sandman

Na skladbu Nothing Else Matters si fanúšikovia museli počkať až v prídavku, ktorý kapela zakončila skladbou Enter Sandman. Po skončení koncertu kapely Metallica bude metro od 22:30 do 00:00 výrazne posilnené.

Vypočujte si kapelu Metallica a ich český cover Jožin z Bažin

Metallica je americká heavymetalová skupina založená v roku 1981 v Los Angeles. Zakladajúci členovia sa zoznámili vďaka inzerátu v losangeleských novinách, ktorý podal bubeník Lars Ulrich. 

Jadrom skupiny sú bubeník Lars Ulrich, spevák a sprievodný gitarista James Hetfield, a sólový gitarista Kirk Hammett. V úlohe basového gitaristu sa vystriedalo viacero muzikantov, v súčasnosti je ním Robert Trujillo.

To Top