Zaujímavosti

Metallica prerobila skladbu Nothing Else Matters kvôli novému filmu od Disney

Americká kapela Metallica prezradila, že prerobila svoju legendárnu skladbu Nothing Else Matters z roku 1991 kvôli novému filmu s názvom Jungle Cruise, v ktorom si zahral aj Dwayne “The Rock” Johnson, Emily Blunt a Jack Whitehall.

Skladba Nothing Else Matters mala dostať orchestrálnu verziu, ktorá zaznie práve v pripravovanom filme. “Režisér filmu Jungle Cruise Sean Bailey je celoživotný skalný fanúšik kapely Metallica. Vždy bol našim fanúšikom a navzájom sa veľmi dobre poznáme.”: povedal na úvod Lars Ulrich.

“Moja žena a ja sme zase veľkými fanúšikmi spoločnosti Disney a vždy sme aj spolu s kolegami z kapely hľadali ako by sa mohla Metallica pripojiť k nejakému projektu. Teraz sa nám to konečne podarilo”: prezradil bubeník kapely Metallica.

“Skladbu sme upravili tak, aby zodpovedala niečomu konkrétnemu vo filme. Viac však prezradiť nemôžem.”: dodal na záver Lars Ulrich.

Legendárna skladba Nothing Else Matters vyšla pôvodne v roku 1991 a bola tretím singlom z piateho štúdiového albumu s názvom Metallica.

To Top