Kapely

Metallica ruší koncerty, dôvod je vážny!

Americká kapela Metallica odkladá svoje turné po Austrálii a na Novom Zélande po tom, čo spevák a gitarista James Hetfield nastúpil na protialkoholické liečenie!

Kapela Metallica to oznámila ešte v piatok na svojom Twitteri. “Väčšina z Vás pravdepodobne vie, že náš brat James sa už mnoho rokov potýka so závislosťou na alkohole. Teraz nanešťastie musel znova nastúpiť na protialkoholické liečenie, aby pracoval na svojom zotavení.”: vyjadrila sa Metallica.

Členovia kapely ďalej uviedli, že sa do Austrálie a Nového Zélandu vrátia hneď, ako im to zdravie a harmonogram dovolia. “Opäť sme nešťastní z toho, že sme sklamali našich najvernejších fanúšikov, ktorí cestujú veľké vzdialenosti, aby zažili naše vystúpenia. Ceníme si vaše pochopenie a podporu pre Jamesa a ďakujeme, že ste súčasťou našej rodiny”: doplnila Metallica.

Metallica je americká heavymetalová skupina založená v roku 1981 v Los Angeles. Zakladajúci členovia sa zoznámili vďaka inzerátu v losangeleských novinách, ktorý podal bubeník Lars Ulrich.   

Jadrom skupiny sú bubeník Lars Ulrich, spevák a sprievodný gitarista James Hetfield, a sólový gitarista Kirk Hammett. V úlohe basového gitaristu sa vystriedalo viacero muzikantov, v súčasnosti je ním Robert Trujillo. 

To Top