Zaujímavosti

Metallica sa fanúšikom poďakovala nádherným videom z Prahy!

Praha 18.8.2019 žila Mettalicou, ktorá po vyše roku predviedla dokonalú show plnú efektov ale hlavne setlist plný legendárnych skladieb, ktoré ku Metallice patria už po dlhé roky! 

70-tisíc fanúšikov netrpezlivo čakalu na kapelu Metallica, ktorá okolo 20:00 vystúpila na pódium a odpálila svoj dvojhodinový koncert. Na skladbu Nothing Else Matters si fanúšikovia museli počkať až v prídavku, ktorý kapela zakončila skladbou Enter Sandman.

Zaujímavosťou je, že Metallica opäť zahrala legendárnu českú skladbu Jožin z Bažin od Ivana Mládka, ktorú s nimi vyše 70-tisíc fanúšikov spievalo od začiatku až po koniec.

Metallica je americká heavymetalová skupina založená v roku 1981 v Los Angeles. Zakladajúci členovia sa zoznámili vďaka inzerátu v losangeleských novinách, ktorý podal bubeník Lars Ulrich.  

Jadrom skupiny sú bubeník Lars Ulrich, spevák a sprievodný gitarista James Hetfield, a sólový gitarista Kirk Hammett. V úlohe basového gitaristu sa vystriedalo viacero muzikantov, v súčasnosti je ním Robert Trujillo.

To Top