Novinky zo sveta hudby

Metallica sľubuje, že ich ďalší album tu bude omnoho skôr ako dva predošlé!

Metallica je americká heavymetalová skupina založená v roku 1981 v Los Angeles. Zakladajúci členovia sa zoznámili vďaka inzerátu v los angeleských novinách, ktorý podal bubeník Lars Ulrich. Jadrom skupiny sú bubeník Lars Ulrich, spevák a sprievodný gitarista James Hetfield, a sólový gitarista Kirk Hammett. V úlohe basového gitaristu sa vystriedalo viacero muzikantov, v súčasnosti je ním Robert Trujillo.

Metallica začala zbierať materiál na nový album. Potvrdil to práve basgitarista Robert Trujillo a uistil všetkých fanúšikov, že ďalší album kapely bude oveľa skôr ako posledné dva!

Na album „Death Magnetic“ si fanúšikovia museli počkať päť rokov a na „Hardwired… To Self-Destruct“ dokonca osem.

“Máme vlastnú skúšobňu, ktorú nazývame „ Tuning Room “, čo je priestor kde sa môžeme pred koncertom rozohrať. Vždy sme tam prišli aj s nápadmi a každý nápad si poctivo zaznamenávame, aby sme sa k nemu mohli vrátiť.”: prezradil Robert Trujillo pre The Podcast.

Album „Death Magnetic“ bol z veľkej časti spoločným úsilím. „Hardwired… To Self-Destruct“ bol zase hlavne o Jamesových Hetfieldových špecifických myšlienkách. Verím, že ďalší album bude dokonalé spojenie a vyvrcholenie predošlých dvoch nahrávok.“: doplnil Robert Trujillo.

“Nový album bude oveľa skôr, než predchádzajúce dva. Myslím si, že na to budeme môcť skočiť oveľa rýchlejšie, zavrieť sa do štúdia a začať pracovať. Všetci sme si sľúbili, že sa nám to podarí skôr.”: dodal na záver basgitarista kapely Metallica Robert Trujillo.

To Top