Metalová hudba, 18 kapiel, 13 krajín – The Metal Music GlobAlliance Compilation Vol.2

0
54
views

Vo svete sú tisíce a tisíce kapiel, ale iba 18 z nich sa môže pochváliť účasťou na druhom kompilačnom CD – The Metal MUsic GlobAlliance Compilation Vol.2 Do projektu sa zapojilo tento krát 18 kapiel z 13 krajín sveta: Slovensko, USA, Maďarsko, Brazília, Taliansko, Francúzsko, Bulharsko, Litva, Fínsko, Švédsko, Ukrajina, Poľsko a Česká Republika.

Každá z kapiel sa snažila zapojiť najlepšou a najaktuálnejšou skladbou. Slovensko reprezentuje kŕdeľ melodických power metalistov Ravenclaw, ktorý tento rok opäť naberajú na obrátkach – naplánované koncerty, hviezdny hostia a ešte aj 15 výročie kapely. Za Slovensko je na kompilácii aj kapela Eufory, ktorá má taktiež úspech a to nie len doma ale aj za hranicami a koncertami dokazuje mladú krv, energiu a hudobné cítenie.

CD nehľadajte, ono si Vás nájde samo, či už prostredníctvom zúčastnených kapiel alebo na festivaloch napr. na festivale More // than // fest, Rock pod Kameňom v Snine, Festival Legendy, Dobrý festival, Metalliance Cassovians fest, atď… Alebo cez zapojenú partnerskú agentúru Rock On agency v Taliansku.

Táto kompilácia kapiel sľubuje laťku kvality nastavenú na vysokú úroveň. A je vidieť, že rozdiel týchto polo-profesionálnych kapiel od profesionálov, ktorí už dlho valcujú veľké podia je len v podpore zo strany vydavateľstiev a médií. Môžme byť hrdí že aj v našich končinách sa nájdu takéto kapely. V priložených videách si viete pozrieť niekoľko video pozdravov od zúčastnených kapiel. Obálku “Artworku” tentokrát skrášlila modelka Chloë Noir na fotografii Igi Petrillu.